Стар народен лек против СИЛНИ КАШЛИЦИ: Се препорачува при грип, настинки, бронхитис и астма

- Advertisement -

Стар народен лек против СИЛНИ КАШЛИЦИ: Се препорачува при грип, настинки, бронхитис и астма

Една главица кромид заедно со лушпата се сече на три дела и се става во сад. Се додаваат три чешниња лук пресечени на два дела, а потоа се прелива сето тоа со 300 ml вода, 2-3 мин. проврива на оган

Потоа 15 мин потребно е да отстои и да се подолади. Се цеди и во него се додаваат 1 лажица јаболков оцет и 3 лажици мед.
Се препорачува при грип, настинки, бронхитис и астма.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави