ТАА ГАРАНТИРА РЕЗУЛТАТИ: Се решила од целулитот за 7 дена со помош на две моќни состојки

- Advertisement -

Една од највлијателните инфлуенсери во светот, Фара Дукаи, е позната по DIY, т.е. направете сами проекти во кои правите различни клешти за нега. Најчесто, ова се домашни маски за лице и коса изработени од природни состојки, кои гарантираат ефекти на сјајна и сјајна кожа или коса.

Бидејќи доаѓаат подобри денови со голема брзина, таа реши да се осврне на проблемот со целулитот со кој се борат повеќето жени. Најде рецепт кој и помогна да се ослободи и од најупорните и од највидливите делови со целулит, а состојките се исклучително достапни за секого.

- Advertisement -

Потребни состојки:

алги (достапни во продавници за здрава храна)
сварено кафе (ладно!)
кујнски целофан

Подготовка:

Потопете ги алгите во ладно кафе и оставете ги да стојат кратко, две. Потоа нанесете алги на местата каде што имате целулит, завиткајте ги во проѕирна фолија и оставете да стои 15 минути. Потоа истуширајте се со ладна вода. Како што препорачува инфлуенсерот, повторете го овој третман секој ден, 7 дена.

Под ова самото видео има коментари во кои се прашува како е можно оваа мешавина да дава резултати, додека некои поскапи креми и производи дизајнирани за борба против целулитот не се толку ефикасни.

Сепак, дури и овој домашен третман не гарантира успех ако претходно не ја средите исхраната, не го зголемите внесот на течности и пожелно е да вклучите физичка активност во вашата дневна рутина.

Само после тоа, можете да се потпрете на ефикасноста на кофеинот од кафето, кое ја затегнува кожата и и ги дава потребните антиоксиданти, вадејќи вишок вода од телото. Алгите ја тонизираат и зацврстуваат кожата, ја хранат со витамини и минерали, ја подобруваат циркулацијата и нè ослободуваат од масни наслаги.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави