Таа стави неколку капки од ова масло на теме и ја врати целата изгубена коса за рекордно време

- Advertisement -

Ние веруваме дека повеќето луѓе имаат проблем со косата, односно опаѓање на косата. Многу луѓе сакаат косата да им расте и да не стануваат ќелави. Нормално е да се чувствувате така.

Сепак, тоа не е причина глупаво да им верувате на рекламите и да ги купите сите скапи производи што ветуваат дека вашата коса ќе расте. Информирајте се малку.

Не трошете пари на производи полни со хемикалии кои нема да ви помогнат. Свртете се на природни решенија. Тие се ефикасни и нема да ви наштетат.

- Advertisement -

Еве ви донесуваме едно такво:

Состојки:

  • 50 ml рицинусово масло
  • 20 ml кокосово масло
  • 5 ml есенцијално масло од лаванда
  • 10 ml есенцијално масло од рузмарин

Подготовка:

Измешајте рицинусово и кокосово масло, а на крајот додадете рузмарин и лаванда. Нанесете само неколку капки 2 пати на ден на скалпот, масирајте. Позитивни резултати ќе забележите по неколку недели.

Кокосовото масло е добро за коса и се користи и за други цели. Тоа е најздравото масло и се користи и за лекување на рак. Покрај тоа, добро е и за забите, а се користи и за нивно белење. Рицинусовото масло го стимулира растот на косата, веѓите и трепките.

Извор: megagiga.info

Последни објави

Утре е тежок празник „Свети Тома седи дома“ – никако не го правете ова

Православните верници утре го прославуваат светиот апостол Тома. Тој во народот е познат како Томинден, сеќавање на светиот Тома, еден од дванаесетте апостоли кој...

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден!

Со овој традиционален лек ќе се ослободите од кашлицата за еден ден! Во случај на досадна и досадна кашлица, можете да ја направите ова и...

Зачин што секој го има дома е лек за многу болести

Овој зачин сите го имаме дома, тој е лек за многу болести. Сушениот бибер се користи долго време поради вкусот и неговото лековито својство. Како...

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото

1 капка од оваа супстанција за домаќинство и маснотиите од рерната ќе бидат во минатото. Совршената чистота не е секогаш присутна во домовите на луѓето....

Направете ги овие 5 работи со клима уред ако сакате НИСКИ сметки

Во зима, една од работите за кои постојано размислуваме се сметките за електрична енергија. Во овој период од годината, тие скокаат драстично и тоа...

Поврзани објави

error: Content is protected !!