ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов

- Advertisement -

ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов
Веста за смрта на Александар Џамбазов преку социјалните мрежи ја објави неговиот син Игор Џамбазов

Си замина нашиот маестро, тивко и нечујно, како што живееше во последните 25 години… од денес, конечно со својата Анче…

Вечен нека ни е споменот на тебе, маестро мој, пишува Џамбазов на социјалните мрежи

Последни објави

ФОТО: Kоњ оставен на тераса во центарот на Скопје

ФОТО: Згрижен коњот оставен на тераса во центарот на Скопје Полицијата во текот на вчерашниот ден добила неколку пријави од граѓани дека во Дебар Маало...

Овој лав живеел окован со ланци цели 20 години – Погледнете го моментот кога е ослободен

Овој лав живеел окован со ланци цели 20 години – Погледнете го моментот кога е ослободен Иако во Перу по закон не е дозволено да...

Четири начини за отстранување на ’рѓа- делува брзо и ефикасно

Четири начини за отстранување на ’рѓа- делува брзо и ефикасно Голем број предмети, како во домаќинството така и во градината се склони кон ‘рѓосување. За да...

Цел живот ја користиме погрешно – фиоката на шпоретот има многу корисна намена

Иако многумина од нас воопшто не ја користата, или едноставно ја користат за непотребни нешта, фиоката на шпоретите кои се од постарите модели, има...

Ќерко драга овие 3 работи немој да ги трпиш во животот: Поучно писмо на една мајка

Да душо, знам дека мислиш дека сум стара. И јас грешев низ годините. Дали некогаш ми прости за таа ужасна роденденска торта што се...

Поврзани објави

error: Content is protected !!