ТАЈНАТА СОСТОЈКА НА РУСКИОТ РЕЦЕПТ ЗА СЛАБЕЕЊЕ-Чудо за слабеење: Со овој рецепт брзо се симнуваат килограми и салото на стомакот

- Advertisement -

Чудо за слабеење: Со овој рецепт брзо се симнуваат килограми и салото на стомакот

Рецептот на руската билкарка наводно е еден од најделотворните за губење на килограми.

Ирина Стефановска, која ја сметаат за најдобра руска билкарка тврди дека рецептот за револуционерен мелем кој го смислила може да им помогне на жените да изгубат 10 сантиметри од обемот на половината за само 3 недели.

- Advertisement -

Нејзиниот рецепт навистина е едноставен и направен од природни состојки кои може да се купат во продавница.

Тајната состојка за мелемот е ренот. Стафановска тврди дека ренот е клучен додаток за масната храна, зошто помага храната побрзо да се свари, а го поттикнува и развојот на добрите бактерии во цревата. Ренот помага во слабеењето и го подобрува метаболизмот. Богат е со магнезиум, витамин Ц, Б1, Б6, Б12, железо, калциум и фосфор.

Еве што ви е потребно да го направите ова „чудо“:

  • Рен
  • 3 лимони
  • 3 лажички мед

Подготовска: Исечкајте го ренот и ставете го во блендер. Миксајте додеке смесата не стане мазна. Добро измијте ги лимоните, исецкајте ги и очистете ги од семки. Така исецканиот лимон додадете го во блендер, а потоа и медот и миксајте додека трите состојки не се спојат.

Мешавината чувајте ја во тегла во фрижидер. Секој ден, два пати дневно земајте по една лажичка при оброкот. Резултатите за три седмици ќе бидат неверојатни.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави