Тешко ќе ги надмудрите: ОВА се трите НАЈИНТЕЛИГЕНТНИ хороскопски знаци

- Advertisement -

Тешко ќе ги надмудрите: ОВА се трите НАЈИНТЕЛИГЕНТНИ хороскопски знаци

Сите се прашуваат кои се најдобрите љубовници или кои знаци се најлојални, но дали некогаш сте се запрашале кои се најинтелигентните знаци?

Постојат неколку видови на интелигенција – емоционална, интуитивна, практична, перцептивна и аналитичка. Се чини дека припадниците на овие шест знаци го поседуваат секое од горенаведените. Ова се најинтелигентните хороскопски знаци во астрологијата, познати по брзото размислување.

- Advertisement -

1. Близнаци
Близнаците се воздушен знак, третата куќа е неговата стандардна позиција, а неговиот планетарен владетел е никој друг туку самиот Меркур. Начинот на кој тие летаат околу толпата, разговараат и флертуваат и се чини дека се предомислуваат на момент само покажува колку брзо функционира нивниот мозок.

Близнаците се одлични кога станува збор за академско знаење, со способност да се запознаат со секоја нова ситуација, тие брзо ќе ја сфатат. Меѓутоа, онаму каде што тие се најдоминантни е пренесувањето на тоа знаење.

Многу добри соговорници, Близнаците брзо учат кога можат да слушаат некого како зборува, а нивната способност да се поврзат со секакви различни луѓе ги прави фантастични учители.

3. Вага
Помеѓу склоноста на Вагите да ги задоволува сите (тие мразат отворени расправии) и грижата што ја даваат на нивниот физички изглед (тие ја ценат убавината), тие на почетокот може да изгледаат малку плитки. Тие сигурно не изгледаат како хипер-интелигентни кои знаат сè.

Не се залажувајте – овој воздушен знак има „кепен“. Едноставно е лесно да се игнорира бидејќи ретко ја тријат својата интелигенција во нечие лице. Откако ќе се чувствуваат сигурни дека можат да го споделат своето знаење без никој да мисли дека се арогантни или аргументирани, тие ќе се држат до сопственото знаење во речиси секој академски разговор.

2. Девица
Девицата, со која владее и Меркур, е родена да спроведува истражување. Сака да составува списоци со факти и податоци, да води детални табели, да бара и анализира обрасци и аномалии.

Последни објави

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини Кафето е еден од омилените пијалоци што се...

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните кои постојано им ги давала на децата

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните и сите подароци кои постојано им ги давала на внуците. Нејзиното писмо ќе...

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!Од друга страна, не толку мал процент од нашите...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на...

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телото

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телотоЦинкот е основен минерал што телото не го синтетизира природно, што...

Поврзани објави

error: Content is protected !!