Трамп влетал на свадба, го зел микрофонот и почнал со навреди кон Бајден (ВИДЕО)

- Advertisement -

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се појавил на свадбата и одржал политички говор во врска со границата со Мексико, Џо Бајден, Кина и Иран. Во еден момент, Трамп го зел микрофон на свадбената церемонија и веднаш почнал со политички теми.

– Дали ви недостигав?, се пошегувал тој на почетокот, а потоа започнал да зборува за ситуацијата на границата со Мексико и повторно за претседателските избори во ноември, кои ги загуби. – До мене стигнуваат сите наслови од медиумите, читам за границата, за Кина, Иран, рече Трамп пред гостите, што може да се слушне на видеото објавено од ТМЗ. – Бевме подготвени да склучиме договор, тие беа подготвени на сè, тие ќе стореа се. И тогаш тој лик (Бајден) доаѓа и ги укинува санкциите и сега тие сакаат да преговараат, рече тој.

Потоа започнал да зборува за границата („Не е добро на граница“) и за бројот на гласови што ги добил на изборите („Добивме 75 милиони гласови, никој досега не освоил толку многу“) и доби бурен аплауз за неговиот говор. Трамп во својот говор накратко го спомнал и братот на младоженецот Џим: „Џим е единствената личност што ќе се справи со граничното прашање поостро отколку јас“, рече тој. Џон и Џим Ариго се долгогодишни соработници на Доналд Трамп и членови на неговиот приватен клуб Мар-А-Лаго. Според „Базфид“, браќата, заедно со таткото Џо, имале чест да се возат со претседателскиот авион „Ер форс уан“ во 2017, заедно со неколку донатори на кампањата.
По политичкиот говор, Трамп кратко им се обратил и на младенците.

- Advertisement -

„Вие сте одлична и прекрасна двојка“, рече тој.

 

Последни објави

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

Поврзани објави

error: Content is protected !!