Трик кој е ДОКАЖАН и кој го сакаат ДОМАЌИНkИТЕ: Ставете го ОВА во машина за перење и ослободете се од досадните влакна, а алиштата ќе бидат чисти!

- Advertisement -

Трик кој е ДОКАЖАН и кој го сакаат ДОМАЌИНkИТЕ: Ставете го ОВА во машина за перење и ослободете се од досадните влакна, а алиштата ќе бидат чисти!

Миењето и сушењето алишта веќе нема да биде толку тешко со овој едноставен трик.Знаете како одредени алишта продолжуваат да „блескаат“ кога ќе ги облечете? И што и да правиш, не можеш да се ослободиш од струјата?

Постои многу едноставен начин да се ослободите од него, а се што ви треба е фолија!

- Advertisement -

Една мудра мајка на својот канал на Јутјуб открила дека ако стуткате парче фолија во топка (по можност 3) и го ставите во машина за сушење, струјата ќе исчезне како да е однесена со рака!

Фолијата ќе го „впие“ целиот статички електрицитет, што значи дека не само што облеката нема да пецка и искри, туку и дека нема да привлекува влакна, прашина и оние неподносливи „купчиња“ на вашата омилена гардероба!

Има уште еден трик со фолија и алишта за кој оние што го пробале се колнат дека е чудо за омекнување. Единствената разлика е што наместо во машина за сушење, алуминиумските топчиња треба да се стават во машината за перење. Експертите велат дека дава неверојатна мекост на испраната облека.

Последни објави

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини Кафето е еден од омилените пијалоци што се...

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните кои постојано им ги давала на децата

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните и сите подароци кои постојано им ги давала на внуците. Нејзиното писмо ќе...

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!Од друга страна, не толку мал процент од нашите...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на...

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телото

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телотоЦинкот е основен минерал што телото не го синтетизира природно, што...

Поврзани објави

error: Content is protected !!