ТРИ месеци го сонувала истиот сон: Проверила што значи и дознала ужасна вистина

- Advertisement -

Австралијката Керол Ен Брајс (36) за жал на својата кожа почувствува што значи да се оствари сон во реалноста.
Пред скоро десет години, за време на есента 2011 година, Керол Ен започна да го сонува истиот сон. Ќе се разбудеше наутро цела во пот, а срцето биеше како да сака да скокне од напнатост.
Отпрвин помислила дека тоа е некаква имагинација и дека можеби нешто лошо ќе се случи со некого во семејството, сепак, таа всушност виде – самата.

„Три месеци сонував дека имам рак на дојка. Се чувствував секое утро, но не наоѓав никакви промени. Бог знае зошто не отидов на преглед во тоа време, туку седев во куќата и размислував. Мислам дека потсвесно се плашев дали сè е вистина.За жал – тоа беше вистина. Тоа го дознав при првиот преглед. „Лекарот рече дека се појавил карцином и дека има големи шанси тој да биде отстранет на време и да ја победам таа опака болест“, рече Керол Ен.
Овој „студентски трик“ ќе ви помогне да ја измамите секоја банка. Погледнете…

Така беше. После низа третмани со хемотерапија и многу пари потрошени на лекување, Каролин го победи ракот.
„По неколку години, тој се врати и сонував пред тоа повторно да го откријам. Сега реагирав веднаш, на време. Благодарение на одличните лекари, тој повторно беше отстранет“, вели Керол Ен.
Таа и нејзиниот сопруг Брент минатата година објавија книга под наслов „Сонот значи живот“.

- Advertisement -

„Денес сум гостин на некои предавања низ целата земја, се обидувам да им помогнам на луѓето да обрнат внимание на знаците на време. Од друга страна, со текот на времето, станав експерт за соништа, така што лесно може да препознаам во разговорите со другите што ги мачи и на што треба да обрнете внимание во будење“, вели Керол Ен Брајс.

Фото: Freepik/Goffkein

Последни објави

spot_img

Поврзани објави