Уште еден круг околу споменикот на Стефан Немања, Србите бараат укинување на Кризниот штаб

- Advertisement -

Протестот за слобода, кој се организира против вакцинирање, епидемиолошки мерки, затворање на економијата и училиштата, заврши вечерва на плоштадот Сава, пред споменикот на Стефан Немања, каде учесниците играа круг.

Меѓу учесниците на протестот, пренесува Бета, била и Јована Стојковиќ, која беше меѓу бизнисмените на почетокот на неделава поради ширење лажни вести за вакцинација.

Колона демонстранти се упатиле од Републичкиот плоштад кон Собранието на Србија, потоа кон Уставниот суд и потоа кон Владата на Србија и на крај кон плоштадот Сава. Меѓу другото, организаторите на собирот повикаа на укинување на Кризниот штаб за борба против епидемијата на вирусот корона./Politika.rs

Последни објави

spot_img

Поврзани објави