ФАРМАЦЕВТ Тврди ДЕКА ОВОЈ ТРИК УСПЕШНО ЈА ОТСТРАНУВА БОЛКАТА НА УВОТО: Сè што треба да направите е да ја ставите чашата на него и ГОТОВО (ВИДЕО)

- Advertisement -

ФАРМАЦЕВТ Тврди ДЕКА ОВОЈ ТРИК УСПЕШНО ЈА ОТСТРАНУВА БОЛКАТА НА УВОТО: Сè што треба да направите е да ја ставите чашата на него и ГОТОВО (ВИДЕО)Така ќе се „создаде вакуум“ и топлина, што помага при болки во увото, вели фармацевтот

Инфекциите на ушите се чест проблем, а според неодамнешните студии, повеќе од 80 проценти од децата во Америка страдаат од болки во увото до тригодишна возраст. Обично тоа е резултат на вирусна инфекција, а проблемот може да доведе до неподнослива болка – и е причина за околу 30 милиони посети на педијатар секоја година.

И TikToker и фармацевтот д- р Ангела Дори споделија инспиративен начин за лекување на проблемот со користење на два предмети во вашата кујна.

- Advertisement -

Видеото што таа го сподели е прегледано повеќе од 200.000 пати и покажува како докторот од аптека демонстрира лек за кој вели дека ќе направи инфекција на увото да исчезне „за неколку дена“.

Имено, д-р Дори, која има 587.000 следбеници на платформата, почнува со потопување хартиена крпа во топла вода, а потоа цврсто ја држи чашата за увото. Ова ќе „создаде вакуум“ и топлина, што помага при болка во увото, вели таа, според Дејли мејл.

Болките во ушите обично се резултат на блокиран ушен канал. Ова обично се должи на течноста што се насобрала како одговор на инфекција. Течноста предизвикува прекумерен притисок зад тапанчето, што предизвикува болка.

Топлината ги опушта мускулите во областа и поттикнува подобар проток на крв, олеснувајќи го чувството на затегнатост.

ВИДЕОТО ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ТУКА!

Последни објави

spot_img

Поврзани објави