Филипче објави утре во колку часот ќе стигнат руските вакцини

- Advertisement -

Министерот за здравство, Венко Филиче пред малку изјави дека 3.000 дози од руската вакцина Спутник V во специјална пратка преку DHL утре ќе пристигнат на скопскиот аеродром во 14 часот.

Вакцинацијата со истите ќе почне во среда. Државата набавува од Русија 200.000 дози од оваа вакцина против Ковид-19.

Последни објави

„Мојот сопруг ме фотографираше во 1992 година и ми рече дека ќе биде МОЈАТА ПОСЛЕДНА НОЌ“, ужасна приказна ни ги смрзнува срцата секој пат,...

Една приказна објавена на Фејсбук повторно и повторно служи како предупредување за насилство врз жените. Секој пат кога ги читаме овие зборови срцето ни...

На жената и зуело нешто под креветот, па откри дека нешто ЛАЗЕ под неа: Се појави невидена драма поради змија (ВИДЕО)

Звучи како сценарио за хорор филм Замислете како спиете на омилениот кауч и се будите со чувство како да не сте сами. Како некој да...

За две минути, забите ќе ви станат бели и сјајни како бисери (Видео)

За две минути, забите ќе ви станат бели и сјајни како бисери (Видео) За само две минути, забите ќе ви станат бели и сјајни како...

ИЗЛЕГОЛ ОД СТАНОТ И ПОВЕЌЕ НЕ СЕ ВРАТИЛ: 15 години никој ништо не знаеше за него, а потоа следеше ШОК!

ИЗЛЕГОЛ ОД СТАНОТ И ПОВЕЌЕ НЕ СЕ ВРАТИЛ: 15 години никој ништо не знаеше за него, а потоа следеше ШОК! Секоја година јавноста е шокирана...

Не е cѐ до парите, ама до 10 ЈУЛИ овие хороскопски знаци ги очекува многу убав прилив!

Не е cѐ до парите, ама до 10 ЈУЛИ овие хороскопски знаци ги очекува многу убав прилив!Месецот јули веќе започна, а наскоро Марс ќе...

Поврзани објави

error: Content is protected !!