(ФОТО) Кога жена ќе проба да му направи фризура на кучето…Од куче напарави лав

- Advertisement -

Фризурите направени дома станаа хит за време на пандемијата на коронавирусот. Поради заклучувањето, многумина не можеа да одолеат, па си ја истрижаа својата коса, како и на своите миленици.

Но, дека ова може да оди во сосема погрешна насока, докажува видеото објавено на TikTok од @boygeelocc. Една жена решила сама да ја скрати косата на кученцето.

- Advertisement -

 

Со екелтрична машинка му го скратила поголемиот дел од крзното, но проблемот настанал кога стигнала до нејзината глава. Нејзиното кученце повеќе не сакаше да соработува, па на крајот мораше да го пушти.

 

„Следниот пат ќе им го оставам ова на професионалците“, призна таа.

Нејзиното куче, инаку мешавина од чивава и ших цу, започна да бега наоколу, а со својот изглед по фризурата неодоливо личеше на лав.

Последни објави

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

Поврзани објави

error: Content is protected !!