Хаос во студиото :Карлеуша и Шерифовиќ се скараа, еве ја причината

- Advertisement -

Гранд продукција денес објави јавно соопштение за дисквалификација на натпреварувачката Вања Кнежевиќ од натпреварот „Ѕвездите на Гранд“.По тој повод своја изјава даде Марија Шерифовиќ, која е нејзин ментор.

Да се ​​разбереме веднаш, сметаме дека е апсолутно лудо кандидатот кој е во конкуренција да споделува содржина што е навредлива во секое време, а има врска со Гранд продукција, особено со жирито.Во исто време, јасно ми е дека станува збор за некој на возраст под 18 години, па можеби вниманието на Вања требаше да биде привлечено на малку попријатен начин. – рече менторот на Вања, и додаде:
Вања веднаш сакаше да и се извини на Јелена, но Јелена ја блокираше. Јелена бараше да биде дисквалификуван мојот кандидат.

Tаа исто така ме замоли да го сторам тоа директно, јас реков дека ги немам тие овластувања, инаку не бев џел -ат и не можев да избркам никого, и да избркам некого од натпреварот.Ми се чини дека сите претераа, дека Јелена го сфати ова премногу лично, мислам дека Вања не требаше да ја споделува контр -оверзната содржина.
Мислам дека на продукцијата не ѝ требаше ова дисквалификација. Можам да кажам дека ми е жал, навистина ми е жал – меѓу другото, рече Марија на својот Инстаграм профил.

- Advertisement -

Вања Кнежевиќ, учесник во „Звезда Гранда“, беше дисквалификувана откако првично плачеше во шоуто, наводно, поради острите коментари на членовите на жирито, а пред се на Јелена Карлеуша.До дисквалификацијата дојде кога Вања, при пристигнувањето дома, на својот профил на Инстаграм ги сподели зборовите на нејзината поддршка, на една фан страна, која ја осуди Карлеуша за нејзините коментари.

По повод дисквалификацијата на кандидатката Вања Кнежевиќ од шоуто „Ѕвездите на Гранд“, го објавија следното:„Звездите на Гранд“ е натпревар со кредибилитет и беспрекорна репутација 17 години, колку што трае.

Соодветно на тоа, нема да толерираме какви било неосновани и невистинити напади врз „Гранд“ продукција, членовите на нашето жири кои ја доведуваат во заблуда јавноста.

Правилото што строго го следат сите членови на продукцијата „Гранд“ и оние кои се стремат да станат е меѓудругото, социјалните мрежи да не се користат заради поттикнување говор на омра-за, и несоодветни коментари.

Забележуваме дека оваа одлука ја донесовме со жалење, бидејќи сме сигурни дека кандидатот Кнежевиќ ќе покажеше уште подобри резултати во следните кругови.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави