ЧУДО ОД СЕМЕ: Ги зголемува градите на жените, а од мажите прави љубовниците од соништата!

- Advertisement -

Природата не била дарежлива кон сите нас, а за оние што сонот им е да имаат поголеми гради, сега постои природно решение. Со помош на ова семе можете да ја зголемите големината на градите за дури 2 броја!
Магичното семе пискавица (тилчец) може да се најде во секоја продавница за здрава исхрана, а богато е со протеини, минерали и витамини.

Многу е хранливо и има многу добри ефекти на здравјето. Во западната медицина, семето пискавица се користи за инфекции на грлото, белите дробови и дишните патишта.
Добро е за борба против алергии и грозници затоа што стимулира работа на бубрезите и белите доброви и го загрева телото. Исто така го намалува нивото на холестерол и го подобрува варењето.Знаеме дека звучи нереално, но семето пискавица вас стварно може да ви помогне да ги зголемите градите. Ова семе содржи голема концетрација фитоестроген кој влијае на растот на градите. Постојат два начина како можете да го конзумирате ова семе: масажа или чај.

МАСАЖА
Ставите семе од пискавица во вода и оставете го да преноќи. Искористете ја оваа вода наредниот ден да ги измасирате градите.

- Advertisement -

ЧАЈ
Во мало тенчере ставете 200 млилитри ладна вода и 2 лажици од семето пискавица. Ставете го да проврие. Кога ќе ја достигне точката на вриење, тргнете го од шпорет и оставете го да отстои 20 минути. Процедете го семето и по желба додадете малку лимон и мед. Не пијте повеќе од две чаши на ден.

ПРИРОДНА ВИЈАГРА ЗА МАЖИТЕ
Семето пискавица истотака е одлично за мажите зошто содржи диосгенин, супстанца која делува како вијагра. Едно истражување покажало дека семето пискавица е вистински афродизијак.

Последни објави

spot_img

Поврзани објави