ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА КОЈА МЛАДОСТА ЈА ПОМИНАЛА ВО АРАПСКИОТ ХАРЕМ: Ова и било најтешко!

- Advertisement -

ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ДЕВОЈКА КОЈА МЛАДОСТА ЈА ПОМИНАЛА ВО АРАПСКИОТ ХАРЕМ: Ова и било најтешко!Пред вас е вистинска приказна, за една многу млада ДЕВОЈКА, која поминала 4 години во арапски харем во Дубиј! Не можеше ни да погоди што ја чека таму. Секоја вечер сонуваше за нашиот главен град, во кој конечно се врати во 1995 година …

„Поминаа неколку дена, а моето секојдневие беше сиво. Досада, осаменост, црни мисли. Постојано сонував да се вратам дома. Повторно плачев. Потоа одеднаш, по обилен ручек, мојот чувар објави дека ќе одам на малку подолга прошетка.

„Подготви се“, рече тој, „Ќе бидам тука со тебе за половина час“. Кога пристигна, тргнавме по ходникот, поминавме низ мала врата, се спуштивме неколку скалила и влеговме во голема просторија со стаклена врата. Таа врата се отвораше и затвораше според системот на фотоќелија. Надвор повторно беше исклучително топло. Само што бев завитканз во светло бела крпа. По околу дваесетина метри пешачење по патеката, влеговме во грмушка, како тунел. Беше пријатна сенка и по неколку десетици метри свртевме десно, па повторно налево. Пред нас, како од рајот, изникна прекрасен базен со неправилен облик, со каскада од едната страна, водопад кој речиси не се слушаше.

- Advertisement -

Во базенот и до него имаше, колку што можев да забележам на прв поглед, дваесетина девојки. Не можеше да се каже што е поубаво. За модерните вкусови, секоја имаше по некој килограм вишок, но за вкусовите на просторот во кој бевме тие беа идеални.

Еден човек од мојата придружба ми покажа дека можам да се освежам во базенот. Му реков дека немам костим за капење, а тој покажа кон една мала соба, цела во цвеќиња, десно од базенот. Тргнав до неа, немаше врата, а на средина на собата стоеше маса на која беа наредени подготовки за нега на телото, најдобрите и најпознатите компании во светот. На поголема полица, спроти вратата, имало костими за капење, за кои се видело дека се неискористени. Избрав еден, го облеков и слегов до базенот. На десетина метри од работ на базенот имаше ѕид висок околу три метри и така од две страни. Помеѓу ѕидот и работ на базенот имаше вистински наслаги од цвеќиња, во кои доминираа растенија со розови цветови. Сè изгледаше како бајка.

Се свртев, замавнувајќи се додека пливав, а потоа почувствував нечија рака на мојот грб. Таа беше Холанѓанка. Бев многу среќна, но таа веднаш заплива на другата страна. Го сфатив како повик и ја следев. Ме чекаше под водопадот, нурнувајќи се во водата и се појави над неа.

„Знам како се чувствувате, тука сум две години. Ќе има можности за разговор, од денес често ќе бидете со нас, но внимавајте да не зборувате премногу со никој од нас. Запомнете само една работа, никој не избегал одовде и не размислува за секој од нас има различни искуства, се зависи од тебе знам дека ти кажале за четиригодишен престој и стан во кој било дел од светот но никој од нас не знае дали е вистина Неколку девојки заминаа овде за овие две “Но, кој знае каде. Можеш да доаѓаш на овој базен секој ден, но повеќе би сакал да те видам во теретана. Најверојатно ќе бидеш таму утре”, ми рече Анет и исплива.

Често се гледавме следната недела на базен и во теретана со најсовремени бодибилдери. Таа некако успеа да соработуваат, уред по уред. Подоцна ми кажа дека успеала во тоа благодарение на еден од луѓето од придружбата, чуварите, кои покажуваат повеќе разбирање за желбите на девојките отколку другите.

„Тие се безопасни“, се насмеа Анет, покажувајќи кон нашите чувари.

Никој од нас не допреа со прстите“, изјави Холанѓанката.

Слушнав од неа дека другите девојки се претежно од Европа и дека некои од нив, по сопствено признание, биле проститутки од висок ранг пред да дојдат во Дубаи. Значи категоријата која „работи“ во луксузни хотели и како придружба за деловни луѓе од највисоката класа. Заборавив да кажам дека два дена по моето пристигнување почна лекарскиот преглед – ме однесоа од стоматолог на гинеколог , а по деталниот лекарски преглед на телото ми кажаа дека сум исклучително здрава. Сите девојки го поминаа тоа, а Анет ми кажа дека ваквите систематски прегледи се два пати годишно.

“Дали сте биле кај Господ?” , ме праша мојота холандска пријателка едно попладне на базенот. Кога и кажав дека не се смеев само, одбивав да ги кажам деталите. Како што станав многу близка со неа, почувствував дека е личност од доверба. Ја прашав колку често другите девојки одат во собите на мажот што го поседуваме.

„Драга моја, толку е ретко да се заборави тоа“, одговори таа и додаде: „Но, има и други начини да го задоволиш она што природата го бара од тебе“, рече таа, енигматично насмеана.

Истата вечер, мојот камериер ме праша дали сакам да вечерам во собата или можеби во градината, со уште неколку девојки, се разбира, го побарав второто, изненаден од понудата. Но, почувствував дека нешто се менува во мојот третман. Верував дека помина периодот на оценување, проба или нешто слично. Заминав на вечера, јасно придружувана. Ме однесоа низ еден дел од паркот. Сфатив дека поминувам недалеку од базенот. Видов светлина зад живата ограда. Дојдовме до влезот и сфатив дека ова е местото каде што ќе вечерам. На подигнатиот подиум имаше дваесетина маси, градината беше елипсовидна со вода наоколу и една мала фонтана во средината. Имаше необичен број на цвеќиња, можеби дури и повеќе отколку околу базенот. Никогаш нема да ми биде јасно како и на кој начин донесоа толку вода во палатата и околу неа, до тие моќни базени, фонтани, вештачки водопади.

Бев решена да седам на вечера со девојка која беше на моја возраст, со потемна коса од мојата, но може да се смета за русокоса. Го започнавме разговорот со рецензии за храна, а потоа таа на прилично лош англиски ме праша од кој крај на светот сум. Ја спомнав Европа.

Драга моја, сите сме од Европа овде, можеби две три се Американки, но ве прашувам од која земја.Ја спомнав Југославија, на што мојата соговорничка ја крена главата и малку го сврти погледот, продолжи да јаде и да молчи. мојот и нејзиниот чувар со пијачка отидоа до масата и почнаа разговор, на дваесетина метри од нас, со низок глас рече мојот нов познаник.

„Јас сум Чех, ја познавам Југославија, дојдов таму на одмор со моите родители. Од кој дел на Југославија сте?“, ме праша таа.

„Од Србија“ , реков.

„До пред пет месеци овде имаше една девојка од Србија, но јас не се дружев со неа и не знам како се вика“, вели Чехинката.

Само замрзнав. Не можев да верувам. Ја прашав дали е сигурна, а Ирена, бидејќи така се викаше чешко, кимна со главата. Ја замолив да ми ја опише мојот сонародничка, кој ја имаше истата судбина.

„Таа беше слична на тебе, само малку пониска, а често ги спомнуваше Белград и Нови Сад, па не сум сигурна каде живеела пред да дојде“, рекла Ирена.

По вечерата, долго време стоев на балконот слушајќи ги гласовите на ноќта. Чувствував тишина и мир кој би бил опоен за секој неупатен, но не и за нас кои сме овде и кои знаеме што се крие зад ѕидовите на прекрасната палата. Размислував за таа девојка, сакав да дознаам уште нешто, со кого е особено добра, како се вика, во кој дел од палатата се наоѓа, зошто ја нема, дали припаѓа на оние девојки кои „ ги одлежа“ нивните четири години и сега гледаат „рани“ во една од светските метрополи. И тоа ми стана утеха, помислата дека сепак ќе добијам некаква награда за тоа што ми се случи. Тоа беше нов доказ за пораз.

Следниот ден, по појадокот, мојот чувар предложи да се прошетаме. Знаев дека не можам да одбијам. Молчев и одев покрај него. Верував дека ме носи кај Господ, дека дојде моментот за кој сум тука. Разгледавме делови од палатата, со лесен чекор, што ми остави доволно време да погледнам наоколу. Се восхитував на раскошот, на прекрасните и исклучително едноставни детали направени во ориентален стил, парк кој ми изгледаше бескраен, а всушност беше совршено испреплетен и обраснат со зеленило. Сето тоа оставаше впечаток на величина, монументалност. Застанав да одберам еден исклучително убав цвет, светло црвен. Мојот чувар само кимна со главата. Поминавме покрај базен за кој не знаев, а она што ме изненади беше дискрецијата. Имено, чуварот ме повлече за рака, давајќи ми до знаење да тргнам по една патека надесно.

Тоа нѐ оддалечи на дваесетина метри од базенот, кој беше многу помал од оној во кој пливав. Со аголот на окото забележав дека во базенот има неколку девојки и дека се сите заедно, околу еден маж. Кога застанав да се уверам што ми се случи, мојот чувар застана пред мене и ми даде знак да продолжам по патот. Ме одведе во кино сала, за која исто така не знаев, до голема библиотека и низ простор со големина на ракометно игралиште, што може да се опише само како ботаничка градина, бидејќи растеа многу различни растенија, дрвја и зеленило. на релативно мал простор.

Се одморав во собата, слушав музика од еден од радио каналите, што не беше. Имав можност да слушам одреден тип на музика со притискање на едно од четирите копчиња. Можев да изберам класична, рокенрол, џез и ориентална музика. Никогаш порано не сум слушал класика, но сега ми се допаѓа.

Одеднаш слушнав тропање на вратата. Мојот камериер, чуварот, влезе во собата, ѓаволот ќе знае што ми се случи, а Хафез е зад него. Пристојно се поклони, праша дали сум расположена, каква храна и слични глупости. Ме погледна право во очи и ми рече:

„Госпоѓице, Господ сака да ве види. Вечерва ќе бидете во неговите одаи. Подгответе се, ќе дојдеме по вас по вечерата“.

Се разбира, не можев да јадам ништо. Не го ни вкусив главното јадење, седев на маса со девојка од Франција. Таа беше исклучително добро расположена. Јадев само едно парче ананас и се упатив кон собата, но чуварот ме упати во друга насока. Го следев. По педесетина метри, малку паркче, малку коридор, влеговме во прилично голема просторија, која имаше огромна када закопана во средината. Внатре беа две девојки што ги видов на базенот. Бевте голи и не обрнувавте внимание на мене и на мојот придружник. Сепак, тој веднаш излезе од собата, а јас како последната будала стоев и зјапав во ѕидот.

Слушнав една од тие девојки како ми вика. Се свртев и видов дека ми дава знак да се соблечам и да влезам во малиот базен, во кадата. Полека се соблеков и влегов во водата која мирисаше на целата соба. Водата имаше чудна зеленикава боја, но набрзо сфатив дека доаѓа од разни течности за капење, кои стоеја на страна во стаклени тегли и кои моите девојки повремено ги истураа во водата. Еден од нив ми пријде, ме погали по градите и ме праша дали првпат одам кај Господ. Кимнав со главата.

„Не плаши се, двете имаме искуства“, ми рече таа.

По половина час, можеби и еден час, немав чувство за време, во собата се слушаше музика на непознат за мене музички инструмент. Траеше неколку секунди, девојките излегоа од базенот. Дојде време да се сретнам со Господ. Тие беа завиткани во некои свилени обвивки. Отидов по малиот ходник. Пред нас беше еден млад човек, кој сигурно стоеше зад вратата додека се капевме.

Вратата се отвори и ние три влеговме во просторија која, кога сега ќе го вратам филмот и ќе се обидам да го проценам, беше околу 100 квадратни метри. Како добар стан со четири спални соби. Собата имаше две нивоа. На неколку метри од влезната врата почнуваше второто ниво, околу триесетина сантиметри повисоко од првото. Во тој дел од собата стоеше огромен кревет, покриен со црвена свила.

Никогаш во животот не сум видела толку многу кревети. Двете се фрлија и почнаа да се тркалаат по креветот. Погледнав наоколу, а потоа слушнав како вратата се отвори лево. Погледнав и видов човек кој веднаш го препознав. Тоа беше господинот кој ми се јави пред неколку дена, кога поминував покрај паркот, и на кого прилично дрско му искарав да ме остави на мира. Бев како парализиран. Тоа е, значи, мојот Господар, за чие уживање Михаел и Хафез патуваат низ светот, наоѓаат убави и несериозни девојки, како мене, и ги носат кај овој човек на уживање“, вели белграѓанката.

Тргна кон мене. Ја стави раката на мојата половина и лесно кружеше околу мојот стомак додека стоев полу свртена кон него. Имаше големи црни очи, малку поголем нос и мустаќи, кои беа ишарани со бела коса. Тој покажа кон креветот, каде што двете потполно голи се кикотат и се тркалаат.

Почнав и во еден миг сфатив дека во раката држи парче од мојата свилена наметка. Почнав поодлучно и во еден момент останав без ништо на мене. Ја ставив едната нога на креветот со испакнатото колено и останав да стојам. Гледав девојки како изведуваат игра. Го чувствував неговиот поглед кон мене, а потоа неговата рака на мојот грб. Ме погали од вратот до половина од грбот и морам да признаам дека ми беше удобно, а потоа ја спушти раката и почна да ме гали по задникот. Со другиот ми помина со прстите преку моите гради, на чии брадавици јасно ми беше јасно дека сето тоа ми се допаѓа. Тоа траеше неколку минути, а потоа легна на средината на креветот. Се соблече, некакво палто слично на нашето, а немаше грдо тело за неговите години. Девојките знаеја што да прават, почнаа да го масираат со нежни движења: едното колено нагоре, а другиот од рамениците до препоните. И тогаш ме замоли да легнам до него …

Извадок од книгата „Исповед од харемот“

Последни објави

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

Поврзани објави

error: Content is protected !!