ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА НЕШТО БАРАТЕ ОД БОГА: 1 работа ќе ве изненади и еве како тој навистина ја разбира вашата желба

- Advertisement -

ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА НЕШТО БАРАТЕ ОД БОГА: 1 работа ќе ве изненади и еве како тој навистина ја разбира вашата желба.Сите наоѓаме утеха во Бога и верата кога поминуваме низ тешки моменти, но треба да бидеме и благодарни за сите убави работи што ни ги дал.

Сите луѓе, обично кога се во тежок период од животот, се свртуваат кон религијата и молитвата. Од друга страна, и кога сакаат да постигнат нешто, се обраќаат кон Бога, очекувајќи да им ги исполни желбите. Сепак, не се ни свесни дека прават голема грешка.

Имено, кога барате нешто од Бога , не заборавајте дека од Него го барате патот до она што го сакате, а не самиот резултат. Ќе мора сами да најдете начин како да си ја исполните желбата. Не барајте готов производ! Не барајте решение!

- Advertisement -

Моли се велејќи: „Боже, покажи ми го патот до тоа и она…“

Поентата е дека, остварувајќи ги вашите планови во реалноста повторно и повторно, ја тренирате вашата способност за создавање, приближувајќи се до нивото на Создателот.

За креативност, потребно е да се спроведе процес кој е спротивен на потрошувачката – да се спојат деловите во целина, а не да се дели целината на делови.

На Бог не му треба вашиот проект, туку вашата способност да создавате, да го покажете вашиот потенцијал. Работете на тоа додека има уште време.

А оној кој едноставно сака да добие нешто без самиот да го создаде е на најниско ниво на развој, покажувајќи ја незрелоста на Душата и себичноста на Умот.

Како што се развивате, ќе разберете што сака Бог од вас – која е вашата цел. Тоа е суштината на животот.

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Поврзани објави