Ленот и водата прават чудо за 12 дена: Кога ќе дознаете што се може, ќе го користите секој ден

- Advertisement -

Ленот и водата прават чудо за 12 дена: Кога ќе дознаете што се може, ќе го користите секој ден
Мешавината од лен и вода помага при дури 7 проблеми со кожата…

Дали знаете дека постои домашен третман после кој за 12 дена не би се препознале себе си: Ако имате проблем со брчки, пробајте го што побрзо.

Тајната е во лененото семе, кое со своето лековито својство придонесува за подобрување на вашето поткожно ткиво, ги подмладува масните клетки и го враќа оној младешки изглед во пределот околу образите, особено во сензитивните делови на кожата околу очите, каде кожата е најтенка и склона на брчкање.

- Advertisement -

Ставете лажица ленено семе во чинија и прелијте го со третина шолја зовриена вода, мешајте неколку минути и потоа прекријте го со салфетка и оставете го да отстои до вечер.

Исцедете ја мешавината таа вечер. Користете ја геластата водена маса во која стоело лененото семе.

Нанесете го овој раствор од лененото семе на исчистено лице и врат. Не морате да се грижите за пределот на очите, слободно нанесете и на тоа место.

Кога маската ќе се исуши на вашето лице, повторно намачкајте. Оваа процедура повторете ја пет пати.

Ефектите од маската од ленено семе:

  • Ги подигнува цртите на лицето, тонира и ја затегнува кожата
  • Ги намалува широките пори
  • Ја хидрира кожата
  • Го намалува вишокот на себум на масната кожа
  • Помага во спречувањето на формирање на акни и отстранување на мозолчиња од лицето
  • Го забавува создавањето на брчки и го елиминира создавањето на тенки линии на лицето бидејќи има својства кои интензивно го забавуваат стареењето.

Последни објави

ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов

ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов Веста за смрта на Александар Џамбазов преку социјалните мрежи ја објави неговиот син Игор Џамбазов Си замина нашиот маестро, тивко и...

(Рецепт)РУСИТЕ ГИ ПИЈАТ СЕКОЈДЕН ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ ОД БОЛЕСТИ: А ќе го направите истото, кога ќе видите КОЛКУ ГО ШТИТИ ИМУНИТЕТОТ

Русите, кои редовно прибегнуваат кон народни лекови, дури и кога нема здравствени проблеми, ги пијат овие чаеви секој ден за да го зајакнат организмот Овој...

ОВИЕ 4 ЗНАЦИ ГИ ЧЕКА ГОЛЕМА СРЕЌА ВО ФЕВРУАРИ Им пристигнува енергија која обилува со убави промени за кои сонувале

Февруари е месец кој го наговестува крајот на зимата – ветува разни езненадување, убави промени и енергија во изобилство. Во...

Се бара личност ДА ЖИВЕЕ ЕДНА ГОДИНА БЕСПЛАТНО НА СИЦИЈАЛИЈА, ама под овие услови

Бегство во прекрасно италијанско село можеби изгледа како невозможен сон, но Airbnb ќе му ја оствари оваа желба на еден среќник. Airbnb бара некој кој...

Сите останаа без текст на автобуска постојка: Постара госпоѓа шокираше со она што го носеше на грбот (ФОТО)

Сцените што може да се видат во јавниот превоз или на автобуските постојки често се неискажливи со зборови. Така, една од нив е направена во...

Поврзани објави

error: Content is protected !!