3 хороскопски знаци на кои треба да внимавате во ОКТОМВРИ

- Advertisement -

3 хороскопски знаци на кои треба да внимавате во ОКТОМВРИ

РАК
Вашето чувство овој месец е: „Еј, животот е гаден. Зошто морам да се грижам за вас, како и за себе?“ Вие не сте највозбудливата личност, што може да шокира некои луѓе во вашиот живот бидејќи имаат впечаток дека сте пријателски расположени 24-7. Па, не си. Всушност, кога сте вака расположени во октомври, уште помалку сте загрижени за тоа како луѓето реагираат на вас или на вашите лути зборови. Комуницирате прилично лесно, а можеби тоа е затоа што не се плашите: ќе го кажете тоа што го мислите, а ако некого повреди на патот… не е ваш проблем.

ОВЕН
Вие не сакате да бидете „вклучени“ цело време; не сакате да морате да го гледате вашиот чекор околу одредени „нежни“ луѓе и сите ви изгледаат како нежен цвет додека уживате во сечии моменти на среќа. Немате трпение за себе, па зошто побогу би се мачеле да примите друго човечко суштество? Вие не би го направиле тоа. Вие сте Овен и во вашиот ум сте единствениот кој навистина знае како да живее

- Advertisement -

ЈАРЕЦ
Се чини дека овој месец е месецот кога вашиот партнер го покажува своето најлошо лице досега, и искрено, вие сте толку над него и нив, што нема да потрае долго да им го прочитате чинот на бунт. Едноставно повеќе не ти е гајле; уморни сте од „земање“ и октомври ве прави да се чувствувате доволно силни за да донесете одлука дали да заминете или не, и тажно што сте во таа позиција за почеток. Оваа енергија на Плутон ќе ве растажи и лути овој месец, но ќе делува како поттик за вашата идна слобода и среќа. Знаеш што значи тоа, нели? Овој месец можете да ја прекинете врската.

Последни објави

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

Поврзани објави

error: Content is protected !!