admin

3603 articles

ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов

ТАЖНА ВЕСТ: Почина маестро Џамбазов Веста за смрта на Александар Џамбазов преку социјалните мрежи ја објави неговиот син Игор Џамбазов Си замина нашиот маестро, тивко и...

(Рецепт)РУСИТЕ ГИ ПИЈАТ СЕКОЈДЕН ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ ОД БОЛЕСТИ: А ќе го направите истото, кога ќе видите КОЛКУ ГО ШТИТИ ИМУНИТЕТОТ

Русите, кои редовно прибегнуваат кон народни лекови, дури и кога нема здравствени проблеми, ги пијат овие чаеви секој ден за да го зајакнат организмот Овој...

Се бара личност ДА ЖИВЕЕ ЕДНА ГОДИНА БЕСПЛАТНО НА СИЦИЈАЛИЈА, ама под овие услови

Бегство во прекрасно италијанско село можеби изгледа како невозможен сон, но Airbnb ќе му ја оствари оваа желба на еден среќник. Airbnb бара некој кој...

Сите останаа без текст на автобуска постојка: Постара госпоѓа шокираше со она што го носеше на грбот (ФОТО)

Сцените што може да се видат во јавниот превоз или на автобуските постојки често се неискажливи со зборови. Така, една од нив е направена во...

Го смирува желудникот, ја подобрува дигестијата и го забрзува метаболизмот: Овој напиток е мелем за дигестивниот тракт

За подготовка на овој напиток ќе ви бидат потребни само 2 состојки, а подобрувањето ќе го почувствувате за многу кратко време. За овој рецепт ви...

Видео: Вознемирен слон превртел автомобил во Јужна Африка

Возач на СУВ во Јужна Африка на потешкиот начин научил што се случува ако му засметаш или вознемириш слон. Инцидентот е забележан во iSimangaliso Wetland...

Најмоќниот природен антибиотик кој уништува 30 бактерии

Неговите лековити својства се познати уште од времето на старите Грци, а таткото на медицината Хипократ често го користел како антисептик. Ова моќно масло се...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!