admin

8227 articles

При апсење во Загреб, во стан пронајден питон долг 5,5 метри

При апсење на лице од страна на полицијата во Загреб, во станот на приведениот е пронајден миленик долг 5,5 метри. Акција од зачудувачки димензии во...

Позитивните ефекти на куркумата врз здравјето

Куркумата се смета за супер храна која има значителни позитивни ефекти врз здравјето на луѓето.Куркумата е ефикасна против главоболки и се препорачува како вид...

Има надеж за одење на море летово: Грција планира да се „отвори“ во мај

Грчкиот министер за туризам Харис Теохарис, изјави денеска дека целта на земјата е да ги отвори границите за странски туристи на 14 мај оваа...

Бездомник почина со 1 евро во џебот, а на сметка имал цело богатство

Бездомник (75) кој умре од ладно на железничката станица во Милано минатата недела, имал повеќе од 100.000 евра во банка и 19.000 евра во...

Пронајдено писмо старо 50 години – девојчето кое го напишала погодила што ќе се случува во иднина

Во стар тросед е пронајдено писмо од 1969 година во кое девојче опишува како го гледа животот во иднина, а нејзините „предвидувања“ главно се...

Бездомен пар e 24 години заедно, а немалe пари за венчавка – тоа што овој фризер им го приреди ќе ви ги насолзи очите!...

Еден бездомен пар ја откри својата трансформација откако доби изненадувачка промена за гламурозна свадбена фотосесија.Розалин Ферер (50) и Ромел Баско (55) од провинцијата Пампанга,...

Пронашол чанта со 10.000 долари и ги вратил на сопственикот

Еден жител на Њујорк во метро пронашол „Шанел“ чанта со 10.000 долари и порака на руски јазик, па ѝ ја вратил на сопственичката.Ја зедов...

Најтажната принцеза во историјата: Имаше пари, моќ и убавина, но живот далеку од бајка

Светот и се восхитуваше, кралевите ја обожаваа, а таа никогаш не најде вистинска среќа Нејзините смарагдни очи и извонредната убавина на лицето, стасот и гласот...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!