admin

8705 articles

НИШТО НЕ БОЛИ КАКО ЗАБ: Отстранете ја болката за само 30 секунди – ЕВЕ КАКО

Секое оштетување на корен на заб предизвикува неподнослива болка. Постојат многу причини за дополнително оштетување на нервите, на пример: пропаѓање на заб, губење на...

ЈА ИЗГУБИВ, ТАА ДЕНЕС Е САМО СЕНКА: Писмото на Бред Пит за Џоли залута на интернет-жално и тажно!

Откако низ медиумите се појавија информации дека познатата актерка, Анџелина Џоли, денес има само 36 килограми, како и дека нејзиното здравје е сериозно загрозено...

Аца Лукас за колегите: Имаат по шест станови во Белград, а бараат помош од државата

Аца Лукас им замери на колегите кои бараат помош од државата, бидејќи како што вели тој протестираат, а имаат по повеќе станови. Пејачот сега го...

„McDonald’s“ се враќа во Македонија

Промените не стивнуваат и во периоди на пандемија, а македонскиот пазар станува атрактивна локација за нови инвестиции. По цели 8 години, интернационалиот гигант за...

Програма за рехабилитација по коронавирусот: Како да заздрават белите дробови?

Нормализацијата на температурата, подобрувањето на општата состојба и сликата на белите дробови без сенки покажуваат дека лицето оздравело. Но тоа не значи секогаш дека...

Чај кој ќе ви помогне побрзо да ги намалите килограмите

За овој чај се верува дека прави чуда во намалување на килограмите. Станува збор за едноставна комбинација од ѓумбир и јаболко. Иако не постои магична...

Полошо од спонзоруша е спонзор. Да знаеш дека можеш да е*еш само со пари е најголем пораз у животот.

Почитувани Ви пренесуваме статус од Фросина: Полошо од спонзоруша е спонзор. Да знаеш дека можеш да е*еш само со пари е најголем пораз у животот. Не...

Зрно што вреди злато: Што ќе се случи ако во исхраната внесете пченката

Пченката спречува анемија, ја подобрува концентрацијата и го чува срцето. Верувале или не, пченката е единствен зеленчук, кој со термичка обработка добива особена нутритивна...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox