admin

8705 articles

Девојка најде моќна порака во нова книга што целосно ѝ го променила животот

Сите ние сме родени рецептивни за љубов, љубезност и надеж, а додека растеме се среќаваме со помалку надежни и попредизвикувачки аспекти за како да...

Кажете ја оваа молитва денеска и сè ќе ви биде простено- еве на кој светец треба да се помолите

Ефрем Сирин е роден во Сирија, од бедни родители, во времето на царот Константин Велики. Раната младост ја помина прилично бурно, но одеднаш во неговата...

Откако се разведоа, oваа работа не може никако да ѝ ја прости

Докажаниот македонски музичар Горан Алачки кој сега е во хармонична врска со познатата ТВ-водителка Марина Дојчиновска, пред две години преку отворено писмо ѝ упати...

Наум Петрески: Бргу се заборави колку сум помагал и донирал, има такви кои едвај чекале да ме нападнат!

Кризата поради пандемијата економски не погоди, откако трае забраната за настапи живееме со платата на сопругата Зуица, со пензијата на мајка ми и со...

Овие три хороскопски знаци ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите...

ТОЈ БЕШЕ ГОЛЕМА ЉУБОВ НА ЦЕЦА: ЛЕГЕНДАТА НА ЅВЕЗДА ПРЕЖИВЕА ИНФАРКТ! СО ПЕЈАЧКАТА СЕ ЗАБАВУВАА НЕКОЛКУ ГОДИНИ!

Владан Лукиќ, легендарниот фудбалер на Црвена звезда, тогашниот претседател на овој клуб, како што ексклузивно дознава српски Курир, доживеал тежок срцев удар. Лукиќ бил примен...

Утре во 6 наутро испијте чаша вода – цел свет полуде по овој метод кој го признаа и медицинарите

Дали пиете вода наутро, после будењето? Медицинарите од Јапонија ја признаа оваа терапија како успешна во лекувањето на хронични, тешки заболувања, но и болести на...

Стара југословенска банкнота, ако ја чувате може од неа да се збогатите

Петстотини милијарди динари денес вредат 1.500 динари или 750 македонски денари. Многумина дома сигурно имаат вакви банкноти, а не се ни свесни дека со продажба...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox