admin

6436 articles

Ставете чаша солена вода под спалната соба и видете што ќе се случи наутро

Ставете чаша солена вода под спалната соба и видете што ќе се случи наутро Можеби некои од вас слушнале дека суеверните луѓе пред спиење ставаат...

Направете го ова и киселата зелка нема да биде горчлива

Направете го ова и киселата зелка нема да биде горчлива Повеќето домаќинки претпочитаат сами да подготвуваат кисела зелка. Но, често, и покрај набљудувањето на сите...

3 хороскопски знаци на кои треба да внимавате во ОКТОМВРИ

3 хороскопски знаци на кои треба да внимавате во ОКТОМВРИ РАК Вашето чувство овој месец е: „Еј, животот е гаден. Зошто морам да се грижам...

Зошто тиквата е непроценлива за здравјето?

Зошто тиквата е непроценлива за здравјето? Тиквата е богата со каротин, витамини од групата Б, калиумот, омега-3 масните киселини и лутеин и зеаксантин кои се...

Домашен леб што не се меси, рецепт што може да го направат и почетници во кујна

Домашен леб што не се меси, рецепт што може да го направат и почетници во кујна Воздушест, домашен леб со крцкава кора е совршен за...

Баба ми ми го кажа најважното правило при месење тесто со квасец

Баба ми ми го кажа најважното правило при месење тесто со квасец Се претпочитаат домашните тестенини од фабричките, иако мора да се внимава на нивната...

Кога купувате зелка, задолжително обрнете внимание на ова

Кога купувате зелка, задолжително обрнете внимание на ова Многу луѓе мислат дека темните дамки на зеленчукот можат да кажат дека е одгледуван без хемикалии, но...

ИЗВОРОТ НА СВЕТА ВОДА КОЈ ЛЕКУВА: Зад името на овој манастир надалеку познат по оваа икона се крие неверојатна приказна!

ИЗВОРОТ НА СВЕТА ВОДА КОЈ ЛЕКУВА: Зад името на овој манастир надалеку познат по оваа икона се крие неверојатна приказна!Манастирот Рајиновац со црквата Рождество...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!