admin

2976 articles

Аца Лукас за колегите: Имаат по шест станови во Белград, а бараат помош од државата

Аца Лукас им замери на колегите кои бараат помош од државата, бидејќи како што вели тој протестираат, а имаат по повеќе станови. Пејачот сега го...

„McDonald’s“ се враќа во Македонија

Промените не стивнуваат и во периоди на пандемија, а македонскиот пазар станува атрактивна локација за нови инвестиции. По цели 8 години, интернационалиот гигант за...

Програма за рехабилитација по коронавирусот: Како да заздрават белите дробови?

Нормализацијата на температурата, подобрувањето на општата состојба и сликата на белите дробови без сенки покажуваат дека лицето оздравело. Но тоа не значи секогаш дека...

Чај кој ќе ви помогне побрзо да ги намалите килограмите

За овој чај се верува дека прави чуда во намалување на килограмите. Станува збор за едноставна комбинација од ѓумбир и јаболко. Иако не постои магична...

Полошо од спонзоруша е спонзор. Да знаеш дека можеш да е*еш само со пари е најголем пораз у животот.

Почитувани Ви пренесуваме статус од Фросина: Полошо од спонзоруша е спонзор. Да знаеш дека можеш да е*еш само со пари е најголем пораз у животот. Не...

Зрно што вреди злато: Што ќе се случи ако во исхраната внесете пченката

Пченката спречува анемија, ја подобрува концентрацијата и го чува срцето. Верувале или не, пченката е единствен зеленчук, кој со термичка обработка добива особена нутритивна...

Виолетови велигденски јајца со уникатен шарм: Целосно природно бојадисување со помош на една единствена состојка

Фарбањето јајца е омилен велигденски обичај на многумина. За среќа, техники за бојадисување и шарање има многу, па секоја година можеме да пробаме нешто...

Приказна за 4-ТЕ СВЕЌИ: Одвојте минута и прочитајте, ќе ја паметите засекогаш

Во една просторија четири свеќи гореле полека. Било тишина и можел да се чуе нивниот разговор. Првата свеќа рекла: „Јас сум МИР – луѓето...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!