admin

6436 articles

Го изгребавте ламинатот и паркетот – вака решето го проблемот, состојката ја имате дома

Омекнувачот за алишта е одлично средство кое може да стане вистински помошник во домот. Обрнете внимание на овие идеи: Прозори - измешајте во празно шише омекнувач...

Дома запалете чешне лук – ќе решите голем проблем

Лук – некој го обожава, некој не може да го поднесе неговиот мирис, но едно е сигурно… неговата лековитоста никој не може да ја...

Сите го знаат значењето на бројот 666 – Но, дали знаете што означуват броевите 777 и 999?

Сите знеме дека 666 е број на ѓаволот, но кој број е неговата противтежа? Веројатно повеќето мистици, научници и астролози се согласуват дека на...

Дали знаевте дека старите игри на компјутер имале тајна задача? – Еве каква

Игрите кои Мајкрософт ги нудеше на Windows, како што се „Солитер“ и „Фри Сел“ и „Мајнсвипер“ не се нашле таму случајно. Всушност, тие биле...

Што ќе се случи ако се обидете да фотокопирате евра (ВИДЕО)

Капа Кул, јутјубер со повеќе од 40.000 следбеници на својот канал, направи експеримент за да открие што ќе се случи ако тој фотокопира банкноти...

3.500 чекори до дното: Ова е најдлабокиот бунар во светот (ФОТО)

Веројатно веќе сте ги виделе овие фотографии без да знаете каде се направени или што има на нив, а уште помалку дека целото ова...

(ВИДЕО) Гоце си доби тоа што го бараше – повторно ги разгоре социјалните мрежи

Гоце на социјалните мрежи е еден од најпознатите и најгледани млади лица. Има секакви видеа, некои и не се за во јавност, но претежно се...

Тајната на Новак Ѓоковиќ: Еве како да го започнете денот како шампиони!

Според многу истражувања целерот е извор на голема количина на витамини и минерали. Може да се јаде свеж, но доколку не сте љубители на...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!