admin

8014 articles

Живот во автобус: Брачен пар со бебе живее во несекојдневен и уникатен простор, а ентериерот ќе ве остави без зборови…

Овој необичен дом на австралиското семејство навистина е уникатен, а веруваме дека ќе ве освои. Животниот простор на младиот брачен пар Крис и Вајдa од...

Д-р Даниловски: Пикот може да се очекува за две недели

Епидемиологот д-р Драган Даниловски, смета дека врвот на третиот бран може да го очекуваме за две недели, некаде кон средината на април. Но, како што...

Добил 24 милиони евра на лото, а не ги побарал

Купувачот на добитното лото-ливче од новогодишната томбола во Бразил, не пошол во државната банка „Каикса“ навреме, за да ги подигне своите 160 милиони бразилски...

Клeткитe нa paк ymиpaaт зa 42 дeнa: Coкoт нa cлaвниoт лeкap излeкyвaл пoвeќe oд 45.000 лyѓe

Во текот на 42 дека клетките на рак гладуваат и умираат, додека здравјето на комплетниот организам се подобрува, тврдел Рудолф Бројс кој излекувал повеќе...

Филипче: Има пациенти со страшни манифестации,какви што докторите досега не виделе

По вчерашниот највисок број (50) починати во 24 часа, министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека има пациенти со многу тешка клиничка слика...

НИКАКО НЕ СМЕАТ ДА БИДАТ ВО ОВАА ПРОСТОРИЈА: Ако овие 5 работи ви се во кујната, веднаш да ги тргнете – ризични се по...

Кујната е главното место во куќата, нејзиното срце, нејзината душа. Затоа е клучно да не чуваме некои работи во оваа просторија, бидејќи тие можат...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!