Вести

„Само да завршам факултет“ – Некогаш факултетите беа патот до добра заработка, денес можат да бидат голема стапица

Некои студии покажуваат дека младите имаат се помалку причини да се посветат на високото образование. Кај нас сè уште постои мислење дека најдобриот начин за...

Моќен еликсир од кујната: Две состојки за побрз метаболизам и помалку килограми

Две состојки кои ги имате во кујната се доволни да го направите овој напиток кој го забрзува метаболизмот, го чисти црниот дроб и помага...

СО ПОМОШ НА ОВИЕ 3 ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ, ЌЕ ГО ОТСТРАНИТЕ КАМЕНОТ ОД СЛАВИНИТЕ ЗА ЧАС: Нема подобар трик од овој!

Искусни домаќинки ни ја открија тајната на светкавите славини Тврдокорниот камен е неизбежен во областите каде што има вода. Многу домаќинки се борат со овој...

Во тек огласи за вработување на 500 образовни асистенти, нето месечна плата 24.000 денари

Од Министерството за образование и наука информираат дека во тек се јавни огласи за вработување на 500 образовни асистенти, кои ќе им бидат поддршка...

Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

Од продажбата на „Гранд“: Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ купуваат два стана во елитна населба во Белград

Директорот на „Гранд“ и неговата сопруга наводно ја ангажирале фирмата на Вики Миљковиќ да им најде и уреди станови во најлуксузната населба во Белград....

Последни објави

БИБЛИЈАТА ВЕЛИ ОВА Е НАЈЛОШИОТ ГРЕВ ШТО МОЖЕМЕ ДА ГО НАПРАВИМЕ: Никогаш не би помислиле, а тоа носи НАЈСУРОВА КАЗНА

БИБЛИЈАТА ВЕЛИ ОВА Е НАЈЛОШИОТ ГРЕВ ШТО МОЖЕМЕ ДА ГО НАПРАВИМЕ: Никогаш не би помислиле, а тоа носи НАЈСУРОВА КАЗНА.Секој жив човек греши, но...

КАРДИОЛОГ ОТКРИ ЗОШТО ЛУЃЕТО НАЈЧЕСТО УМИРААТ НАУТРО: Причината ќе ве ШОКИРА

КАРДИОЛОГ ОТКРИ ЗОШТО ЛУЃЕТО НАЈЧЕСТО УМИРААТ НАУТРО: Причината ќе ве ШОКИРА.Рускиот кардиолог, доктор на медицински науки и професор Јуриј Серебријански објасни зошто луѓето умираат...

Не знаат да простат: Овие хороскопски знаци имаат најголеми лоши спомени

Не знаат да простат: Овие хороскопски знаци имаат најголеми лоши спомени.НЕ е лесно да им простиме на луѓето кои нè повредиле или на некој...

Истурила омекнувач во КАЗАНЧЕТО: Кога ќе го видите резултатот, веднаш ќе го направите истото!

Истурила омекнувач во КАЗАНЧЕТО: Кога ќе го видите резултатот, веднаш ќе го направите истото! Иако мислевме дека омекнувачот може да се користи само за помека...

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот.Сувото грозје го зголемува нивото на енергија, го намалува ризикот...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!