Вести

Пронајдено писмо старо 50 години – девојчето кое го напишала погодила што ќе се случува во иднина

Во стар тросед е пронајдено писмо од 1969 година во кое девојче опишува како го гледа животот во иднина, а нејзините „предвидувања“ главно се...

Сакала да продаде половен автомобил за 500 долари: По само една минута ѝ понудиле 100.000

Една Американка од Калифорнија одлучила да ја продаде својата половна "Хонда Акорд" од 1996-тата година на "eBay", и тоа за само 499 долари. За...

„Киа“ повлекува 380.000 возила во САД поради опасност од пожар

Јужнокорејскиот производител на возила, „Киа моторс корпорејшн“ им препорача на сопствениците на околу 380.000 нејзини спортски „Спортејџ“ теренци и модели на „Каденза“ во САД...

Пример за сите: Директорката на Инфективна, Милена, дознајте со која вакцина ќе се вакцинира

Директорката на Инфективната клиника Милена Стевановиќ во 24 Анализа рече дека ќе се вакцинира со вакцината на „Астра Зенека“ и потенцираше дека мора да...

Едноставен и брз тест: Проверете дали јајцата кои ги купувате се свежи

Тешко е на прв поглед да знаеме дали јајцата кои ги купуваме се свежи или не. Од каде и да ги купувате јајцата, сигурно...

Италијанско село ќе ви плати до 60.000 долари за да се преселите во него

Избраните кандидати треба да бидат постари од 18 години и помлади од 40 години и треба да бидат подготвени да живеат во селото најмалку...

Последни објави

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет!

Научниците потврдија: душите не умираат – се враќаат во универзумот. Еве ја потресната приказна за маж кој се вратил од другиот свет! Списанието Reanimation објави...

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето…

Растение кое мора да го имате дома: Лекува бронхитис, воспаление на грлото и синусите, проблеми со варењето...Маслото од лаванда уште се нарекува и 'мајка...

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот

Ви требаат само две состојки: Овој напиток го забрзува метаболизмот, ги чува срцето и желудникот.Сувото грозје го зголемува нивото на енергија, го намалува ризикот...

Едно суво овошје спречува загуба на коскената маса кај луѓето над 50 години, доволна една шака дневно

Едно суво овошје спречува загуба на коскената маса кај луѓето над 50 години, доволна една шака дневно.Ако сакате да го заштитите здравјето на коските,...

Еве зошто треба редовно да консумирате ротквици:Го зајакнуваат имунитетот, ја подобруваат дигестијата и придонесуваат за здрава и блескава кожа

Го зајакнуваат имунитетот, ја подобруваат дигестијата и придонесуваат за здрава и блескава кожа: Еве зошто треба редовно да консумирате ротквици.Ротквиците се вистински витамински „бомби“....

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!