Вести

Огнен столб го најавува крајот на светот: Снимката од Индонезија зачуди илјадници

Фрапантна снимка од огнен столб кој исчезнува во воздухот направи вистинска паника на индонезискиот остров Сулавези и прегледан е на јуТјуб над 10.000 пати. Причината...

ДУХОВИ ИЛИ НЕШТО ДРУГО: Зошто навечер слушаме чудни ЗВУЦИ

Ако среде ноќ слушнате звуци на чкрипење, веднаш ви паѓа на памет дека некој влегол во вашиот дом, се обидува да провали или дека...

Саша Поповиќ со закана до Мили: “Ќе барам да те сменат, место директор ќе бидеш портир“

Турбулентни случувања во емисијата “Ѕвездите на Гранд“ нема да изостанат и овој пат, а најголема распавија ќе се случи помеѓу креативниот директор и музичкиот...

Доцна вечерва: Полицијата прекинаа две журки во познати скопски кафулиња

Во акција на Пазарниот инспекторат вечерва се затвораат две познати скопски кафулиња кои се наоѓаат во центарот на градот. Двете биле преполни со...

Целосен карантин за Велигден – ова е прва европска држава што ја донесе оваа одлука

Италија ќе оди во општ карантин во текот на католичките Велигденски празници, според нацрт-уредбата којашто агенцијата Reuters ја имала на увид во петокот, во...

Го изгребавте ламинатот и паркетот – вака решето го проблемот, состојката ја имате дома

Омекнувачот за алишта е одлично средство кое може да стане вистински помошник во домот. Обрнете внимание на овие идеи: Прозори - измешајте во празно шише омекнувач...

Последни објави

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО

НЕМА ДА ИМАТЕ ЛОШ ЗДИВ АКО ОВА ГО ПИЕТЕ СЕКОЕ УТРО Дали имате дигестивни проблеми, дали страдате од непријатен мирис на пот и лош здив?...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

ЛЕКАРИТЕ ОТКРИЛЕ КОЈА ХРАНА НАЈМНОГУ ТРЕБА ДА ЈА ЈАДЕТЕ НА ЕСЕН: Не само што е здрава, туку и ќе ви го промени расположението за...

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!

Секоја вечер пиела по едно ПИВО: Еве што се случи со ОРГАНИЗМОТ по една година!Верувале или не, пиењето едно пиво дневно е исклучително добро...

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!

Легнавте да СПИЕТЕ и чуствувате ГЛАД: Не мора да јадете, направете го ОВА!Нутриционистите советуваат дека течноста сепак е вистинскиот избор Сите сме имале многу пати...

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА!

ВАКА СЕ КИСЕЛЕЛА ЗЕЛКАТА ВО ЈУГОСЛАВИЈА: Нема да СЕ РАСИПЕ ако само го додадете ОВА! На секои 10 l вода додадете 250 гр сол и...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox