Вести

ЛИНДАНОТ ВО ОХИС Е ТЕМПИРАНА БОМБА: Огнот се уште беснее, еден пожарникар однесен итно во болница – НАЈНОВИ ДЕТАЛИ!

Еден пожарникар во моментов е во болница поради вдишување на чад при гаснењето на пожарот во фабриката Охис. Според нашите информации тој е однесен на...

Чудо невидено. Пожарот на Евиа гореше се пред себе, а потоа го заобиколи манастирот. Се околу беше изгорено, само монасите се спасија (видео)

Ситуацијата е драматична во Грција, каде со денови избиваат големи пожари. Последниот пожар избувна на островот Евиа, а пламенот што се ширеше ги принуди властите...

Бројот на новозаразени надмина 200, има и починати пациенти од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 4.713 тестирања, а регистрирани се 219 нови случаи на Ковид-19. Скопје и Тетово – по 65, Куманово – 20,...

Апасиев: Каква е таа НАТО Армија која чека да се раздени за да дејствува

Пратеникот и лидер на Левица Димитар Апасиев прашува каква е таа НАТО Армија, кога треба да чека да се раздени за да дејствува на...

Д-р Пановски: Кај нас се е подготвено вирусот да се шири се повеќе и повеќе

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на заболените...

Лоша вест за туристите, Грција воведува полициски час на Закинтос

Мерките ќе бидат во сила една седмица, односно до 13 август 2021 година, а полицискиот час ќе биде од 1 часот по полноќ до...

Последни објави

ПОДГОТВЕТЕ ЈА ЗИМАТА НАВРЕМЕ – НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА Кисела ЗЕЛКА: Тајната е една состојка, без цедење и за само 48 часа

ПОДГОТВЕТЕ ЈА ЗИМАТА НАВРЕМЕ - НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА Кисела ЗЕЛКА: Тајната е една состојка, без цедење и за само 48 часа Ако сакавте кисела зелка,...

НАШОЛ ЃАВОЛСКА КУТИЈА И ГО ИГНОРИРАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО НА НЕА: СЛЕДЕЛА СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ (ВИДЕО)

НАШОЛ ЃАВОЛСКА КУТИЈА И ГО ИГНОРИРАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО НА НЕА: СЛЕДЕЛА СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ (ВИДЕО)Тиктокер снимил застрашувачки предмет што го нашол во стара...

Ставете сребрен накит во водата КАДЕ СЕ ВАРЕЛ КОМПИРОТ: Што ќе се случи по 30 минути ќе ве остави без зборови

Ставете сребрен накит во водата КАДЕ СЕ ВАРЕЛ КОМПИРОТ: Што ќе се случи по 30 минути ќе ве остави без зборови Водата што останува од...

Готвачите не ставаат риба во брашно, туку ја матат и ја валкаат во ова јадење: маслото никој не го прска, а вкусот е 10...

Наместо брашно – Извалкајте ја рибата во ова и ќе биде деликатес кој не лепиГотвачите не ставаат риба во брашно, туку ја матат и...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО НА ОРХИДЕТА САКА ПОВЕЌЕ ОД ВОДА? Додадете го ова во почвата и ќе бидете наградени со бујни цветови: за гарантирано повторно...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО НА ОРХИДЕТА САКА ПОВЕЌЕ ОД ВОДА? Додадете го ова во почвата и ќе бидете наградени со бујни цветови: за гарантирано повторно...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!