Uncategorized

Луѓето од оваа крвна група имаат најголем ризик од тромбоза

Луѓето од оваа крвна група имаат најголем ризик од тромбоза Носителите на одредена крвна група се карактеризираат со зголемена тенденција за тромбоза. Ова го споделува...

(Рецепт)Сируп од бозел: Домашен бабински рецепт за сок со вкус на пролетта

Сируп од бозел: Домашен бабински рецепт за сок со вкус на пролетта Бозелот е пролетно растение, чиј мирис и арома нè тера да го складираме...

БАБА СЕКОГАШ КАЖУВАШЕ, И БЕШЕ ВО ПРАВО: Овие 6 работи не ги кажувајте никому!

БАБА СЕКОГАШ КАЖУВАШЕ, И БЕШЕ ВО ПРАВО: Овие 6 работи не ги кажувајте никому! Ние сме такви луѓе. Ни треба интеракција, признание, одобрување. Честопати, обидувајќи...

ЖЕНИ, ЈАДЕТЕ КОЛКУ МОЖЕТЕ ПОВЕЌЕ КИКИРИТКИ: Спречува сериозни болести

Кикириките потекнуваат од Јужна Америка и припаѓаат на семејството на мешунки, исто како леќата, гравот или сојата. Не само што има одличен вкус, туку...

„Открив дека мојот сопруг всушност има друга законска сопруга“:Исповед на 29-годишна жена

29-годишната Сузан, од Велика Британија, побарала совет од популарната британска новинарка Дидие, која важи за љубовен експерт. Сузан вели дека не може да го...

Го пијат и лекарите: Пијалак со најсилно антивирусно и антибактериско дејство

Го пијат и лекарите: Пијалак со најсилно антивирусно и антибактериско дејство Сè што ви треба оваа есен! Лимонот долго време се користи во народната медицина. Добро...

Последни објави

Смрт за хемороидите: Подгответе ја оваа маст, за да ги отстраните засекогаш!

Смрт за хемороидите: Подгответе ја оваа маст, за да ги отстраните засекогаш!Супер крем, подготвен лесно и евтино, може да ве спаси од хемороиди, бронхит...

Вистински рецепт со јаболков оцет за ефективно слабеење

Вистински рецепт со јаболков оцет за ефективно слабеење Познато е дека јаболковиот оцет помага при слабеењето и топењето на маснотии. Тој е најпознатиот природен лек...

(Видео)Сите се луди по овој рецепт за лесни ќофтиња од компири

Сите се луди по овој рецепт за лесни ќофтиња од компири Лесни, а многу вкусни ќофтиња од компир кои не впиваат многу масло. Однадвор се...

„Мојот сопруг ме фотографираше во 1992 година и ми рече дека ќе биде МОЈАТА ПОСЛЕДНА НОЌ“, ужасна приказна ни ги смрзнува срцата секој пат,...

Една приказна објавена на Фејсбук повторно и повторно служи како предупредување за насилство врз жените. Секој пат кога ги читаме овие зборови срцето ни...

На жената и зуело нешто под креветот, па откри дека нешто ЛАЗЕ под неа: Се појави невидена драма поради змија (ВИДЕО)

Звучи како сценарио за хорор филм Замислете како спиете на омилениот кауч и се будите со чувство како да не сте сами. Како некој да...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!