Uncategorized

Жена на 65 години родила четиризнаци. Еве како се развил животот на семејството

Жените кои решаваат да раѓаат после 40тата година не се реткост во денешно време, но ретки се оние кои раѓаат четиризнаци над оваа возраст. Германката...

Во дом каде што има некој болен, треба да го има ова растеније!

Алоето е добро да го има во домовите каде што луѓето често се разболуваат, каде што има пациенти на постела, но и кај здрави...

Ново на Македонскиот пазар со само еден клик вашиот алкохолен пијалок кај вас пред врата

Нова платформа за онлајн нарачка на вашите омилени алкохолни пијалаци Со само еден клик можете да ги нарачате вашите омилени алкохолни пијалоци кои ќе пристигнат...

ГОСПОД е најголем: Сè што даваме , Тој ни го враќа стопати повеќе!

Исус не учи дека ако човек сака да го спаси својот живот, прво треба да го изгуби. Тоа е непроменливиот закон Божји. Денот осамнува по...

Исцедете 1 лимон, измешајте со 1 лажица маслиново масло … Oва никогаш нема да го заборавите!

Рецепт за лек кој помага во чистење на црниот дроб. Ако постапката опишана подолу се изведува секој ден, тогаш ефектот може да се почувствува...

Последни објави

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!