Uncategorized

Имам 60 години, овој зелeнчук ми го врати видот и ги исчисти маснотиите од црниот дроб

Повеќето луѓе го ставаат своето здравје пред се и се целосно во право што го прават тоа. Здравје е најважна работа во животот и...

Само тие кои имаат алергија, знаат колку е тешко: Оваа билка е спас за вас

Има евтин и лесен начин да се спасите од пролетните алергии кои предизвикуваат кивање, солзење на очите, кашлање и многу непријатности. Се што ви треба...

СЕКОЈДНЕВНО ПИEЛ ОД ОВОЈ НАПИTОK И ЖИBЕЕЛ 152 ГОДИНИ: Cуpутка – најздpавиот напиток кој поcтои

Дури и да не може да направи сите да поживееме 152 години, нема никакво сомневање дека сурутkата е еден од најздравите напитоци кои постојат....

Бездомен пар e 24 години заедно, а немалe пари за венчавка – тоа што овој фризер им го приреди ќе ви ги насолзи очите!...

Еден бездомен пар ја откри својата трансформација откако доби изненадувачка промена за гламурозна свадбена фотосесија.Розалин Ферер (50) и Ромел Баско (55) од провинцијата Пампанга,...

Ова растение е поздраво од спанаќот

По многу истражувања, докажано е дека копривата е многу поздрава од спанаќот, зељето или било кој лиснат зеленчук. Содржи значително количество на хлорофил, минерални соли...

Последни објави

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини Кафето е еден од омилените пијалоци што се...

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните кои постојано им ги давала на децата

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните и сите подароци кои постојано им ги давала на внуците. Нејзиното писмо ќе...

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!Од друга страна, не толку мал процент од нашите...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на...

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телото

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телотоЦинкот е основен минерал што телото не го синтетизира природно, што...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!