Uncategorized

На многумина им сметаат, а решението е едноставно – како да се ослободите од белите точки

Белите точки се една вообичаена состојба која луѓето ја имаат. Познати се како млечни точки. Иако овие нерамнини најчесто влијаат на новороденчињата, луѓето од...

Луѓето од оваа крвна група имаат најголем ризик од тромбоза

Луѓето од оваа крвна група имаат најголем ризик од тромбоза Носителите на одредена крвна група се карактеризираат со зголемена тенденција за тромбоза. Ова го споделува...

(Рецепт)Сируп од бозел: Домашен бабински рецепт за сок со вкус на пролетта

Сируп од бозел: Домашен бабински рецепт за сок со вкус на пролетта Бозелот е пролетно растение, чиј мирис и арома нè тера да го складираме...

БАБА СЕКОГАШ КАЖУВАШЕ, И БЕШЕ ВО ПРАВО: Овие 6 работи не ги кажувајте никому!

БАБА СЕКОГАШ КАЖУВАШЕ, И БЕШЕ ВО ПРАВО: Овие 6 работи не ги кажувајте никому! Ние сме такви луѓе. Ни треба интеракција, признание, одобрување. Честопати, обидувајќи...

ЖЕНИ, ЈАДЕТЕ КОЛКУ МОЖЕТЕ ПОВЕЌЕ КИКИРИТКИ: Спречува сериозни болести

Кикириките потекнуваат од Јужна Америка и припаѓаат на семејството на мешунки, исто како леќата, гравот или сојата. Не само што има одличен вкус, туку...

„Открив дека мојот сопруг всушност има друга законска сопруга“:Исповед на 29-годишна жена

29-годишната Сузан, од Велика Британија, побарала совет од популарната британска новинарка Дидие, која важи за љубовен експерт. Сузан вели дека не може да го...

Последни објави

ПОДГОТВЕТЕ ЈА ЗИМАТА НАВРЕМЕ – НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА Кисела ЗЕЛКА: Тајната е една состојка, без цедење и за само 48 часа

ПОДГОТВЕТЕ ЈА ЗИМАТА НАВРЕМЕ - НАЈБРЗ РЕЦЕПТ ЗА Кисела ЗЕЛКА: Тајната е една состојка, без цедење и за само 48 часа Ако сакавте кисела зелка,...

НАШОЛ ЃАВОЛСКА КУТИЈА И ГО ИГНОРИРАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО НА НЕА: СЛЕДЕЛА СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ (ВИДЕО)

НАШОЛ ЃАВОЛСКА КУТИЈА И ГО ИГНОРИРАЛ ПРЕДУПРЕДУВАЊЕТО НА НЕА: СЛЕДЕЛА СЦЕНА КАКО ОД ХОРОР ФИЛМОВИ (ВИДЕО)Тиктокер снимил застрашувачки предмет што го нашол во стара...

Ставете сребрен накит во водата КАДЕ СЕ ВАРЕЛ КОМПИРОТ: Што ќе се случи по 30 минути ќе ве остави без зборови

Ставете сребрен накит во водата КАДЕ СЕ ВАРЕЛ КОМПИРОТ: Што ќе се случи по 30 минути ќе ве остави без зборови Водата што останува од...

Готвачите не ставаат риба во брашно, туку ја матат и ја валкаат во ова јадење: маслото никој не го прска, а вкусот е 10...

Наместо брашно – Извалкајте ја рибата во ова и ќе биде деликатес кој не лепиГотвачите не ставаат риба во брашно, туку ја матат и...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО НА ОРХИДЕТА САКА ПОВЕЌЕ ОД ВОДА? Додадете го ова во почвата и ќе бидете наградени со бујни цветови: за гарантирано повторно...

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО НА ОРХИДЕТА САКА ПОВЕЌЕ ОД ВОДА? Додадете го ова во почвата и ќе бидете наградени со бујни цветови: за гарантирано повторно...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!