„Paк на гpaди на 28 години? Да, тоа сум јас“: Македонска дoктopкa ја подигнува свecта …

- Advertisement -

Млада мајка на две дечиња ја сподели јавно својата сторија за да ја подигне свеста за ракот на дојка и да ја истакне важноста на редовните самопрегледи.

Македонската докторка Марија Бунда Калпак, што досега ни беше позната како докторката која ги прави најприродните усни, сега е во фокусот со борбата со рак на дојка.

Таа храбро со два поста на Instagram објави дека веќе седум месеци се бори со рак и раскажа за моментот кога ја добила дијагнозата на 28-годишна возраст. Нејзиниот прв пост бил напишан два дена по втората операција направена во период од две недели. Марија напиша еден текст за да раскаже повеќе за добивањето на страшната дијагноза.

- Advertisement -

Последни објави

spot_img

Поврзани објави