Сите Вести

Имаат по 30 години, а веќе се баба и дедо – Необична приказна за едно семејство

Џени Медлам (34) и нејзиниот сопруг Ричард (35) од Англија станале баба и дедо кога се родило бебето Исла-Меј, нивната внука, во јуни оваа...

Куќи за 1 евро, блиску ви се Рим и скијачките центри, АМА ИМА ЕДЕН УСЛОВ

Уште едно италијанско село нуди домови по симболични цени со цел да привлече нови жители, а овој пат тоа е селото Пратола Пелиња, оддалечено...

Апасиев: Левица влегува длабоко во советите, опција е и ново парламентарно мнозинство

Левица е задоволна од резултатите што ги постигна сама како партија со своите кандидати на локалните избори и веќе е евидентно дека Заев е...

ЦЕЦА И МИЛИ СЕ ЗАКАРАА ПРЕД КАМЕРИТЕ: Беше анонимен, јас те создадов! Фолк дивата збесна – откри зошто ја прекинале соработката!

Новата емисија на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ не помина без конфликт меѓу членовите на жирито, а имаше жестока дискусија меѓу поранешните соработници Цеца...

На што треба да внимава секој хороскопски знак до крајот на 2021 година

Раковите треба да се посветат на длабока интроспекција. Во основа, проблемот ќе биде едноставен – недостаток на ентузијазам и креативна енергија. Со оглед на...

Замија-растение кое носи среќа и пари, а нема да успеат да го исушат и најнеспособните

Доколку припаѓате на онаа категорија луѓе кои може да умртват и кактус, без грижа. Замијата е цвеќе кое не бара многу внимание и посветеност,...

Што се прави со свеќата по слава – овој обичај е многу важен

Доаѓаат многу слави, а најголемата од сите е Свети Никола која ја чествуваме на 19 декември, а е најчеста македонска...

Русите го пијат овој чај кога имаат висок притисок: Велат дека помага при нагли временски промени

Почетокот на есента подразбира нестабилно време, наизменично се топли и студени денови, и овие температурни разлики не одговараат на никого, особено на хроничните пациенти. ...

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Чистењето на кадата е една од оние задачи што мора да се прават редовно, со цел да се спречи формирање на мувла, а една...
error: Content is protected !!