Сите Вести

Дали сте се обиделе да спиете со лук под перницата? Постојат 4 добри причини, и ниту една не е суеверие!

Освен што со векови се сметаше за најдобар и најмоќен природен антибиотик, некои луѓе пред спиење ставаат лук и под перницата. Постојат неколку добри причини...

Помешајте ги овие две состојки и ќе го добиете најмоќниот лек за синуси, кој постои

За голем број болести, особено хроничните, природните лекови се најдобри. Нема штетни ефекти и многу е поевтино. Со првиот силен ветер во студените денови започнуваат...

Истражување: Која вакцина е најефикасна?

Моника Ганди, инфектолог од Универзитетот во Сан Франциско, Калифорнија, на својот профил на Твитер објави податоци од клиничките истражувања за шестте најпознати вакцини. Станува збор...

Гуштер од скоро 2 метри во потрага по храна во супермаркет во Тајланд | ВИДЕО

Во супермаркетите може да се видат секакви сцени, но не и гуштери од скоро 2 метри кои ползеа по полиците во продавницата во Тајланд. Тие...

Ајкула плива во плитките води во Грција

Несекојдневна сцена ни доаѓа од соседството, односно од познатото летувалиште во Грција. Во плитките води во Заливот Коринт во Грција, пар снимил несекојдневна глетка...

Домашен рецепт на познат руски билкар помага за брзо лекување на болките во колената

Болката во колената е состојба која лесно може да го наруши секојдневието на луѓето, без разлика на која и да се возраст. За...

ЧУДО ОД СЕМЕ: Ги зголемува градите на жените, а од мажите прави љубовниците од соништата!

Природата не била дарежлива кон сите нас, а за оние што сонот им е да имаат поголеми гради, сега постои природно решение. Со помош...

НИШТО НЕ БОЛИ КАКО ЗАБ: Отстранете ја болката за само 30 секунди – ЕВЕ КАКО

Секое оштетување на корен на заб предизвикува неподнослива болка. Постојат многу причини за дополнително оштетување на нервите, на пример: пропаѓање на заб, губење на...

ЈА ИЗГУБИВ, ТАА ДЕНЕС Е САМО СЕНКА: Писмото на Бред Пит за Џоли залута на интернет-жално и тажно!

Откако низ медиумите се појавија информации дека познатата актерка, Анџелина Џоли, денес има само 36 килограми, како и дека нејзиното здравје е сериозно загрозено...
error: Content is protected !!