Сите Вести

Дали е добра идеја да ставите сапун во гардеробата? Прочитајте пред да го направите тоа!

Дали е добра идеја да ставите сапун во гардеробата? Прочитајте пред да го направите тоа! Сигурно сте забележале дека и да се испрани, застоените алишта...

Доктор: Ова е најопасниот зачин, внимавајте со него

Доктор: Ова е најопасниот зачин, внимавајте со него Зачините даваат уникатен вкус на секое јадење. Многу од нив се користат и како билки поради нивните...

Хороскопските знаци кои ќе имаат најмногу среќа со пари во декември

Хороскопските знаци кои ќе имаат најмногу среќа со пари во декември Најмногу среќа со пари во декември ќе имаат претставниците на 4 хороскопски знаци. Тие...

Ако печете свинско месо на скара, задолжително направете ја оваа маринада

Ако печете свинско месо на скара, задолжително направете ја оваа маринада Свинските котлети се омилени на речиси сите. Тешко дека има месојад кој не е...

Доктор: Ова е најкорисната риба за постарите

Доктор: Ова е најкорисната риба за постарите Рибата е храна која мора да биде присутна во менито на постарите лица. Но, меѓу сите видови, има...

Костенот чувар на здравјето, но и на добрата линија

Костенот чувар на здравјето, но и на добрата линија.Тоа што многумина сметаат дека костенот е калоричен, сепак овај плод има помалку масти и калории...

Плод кој треба да го јадете оваа есен: Еве како костенот влијае на телото, а за ова е посебно корисен!

Плод кој треба да го јадете оваа есен: Еве како костенот влијае на телото, а за ова е посебно корисен!Питомиот костен е јаткасто овошје...

„Пијани“ мини-крофни готови за 15 минути: Меки и воздушести, совршени кога не знаете што да вечерате или појадувате

„Пијани“ мини-крофни готови за 15 минути: Меки и воздушести, совршени кога не знаете што да вечерате или појадувате Домашните крофнички со божествен мирис и вкус...
error: Content is protected !!