Сите Вести

Филипче: Има пациенти со страшни манифестации,какви што докторите досега не виделе

По вчерашниот највисок број (50) починати во 24 часа, министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека има пациенти со многу тешка клиничка слика...

НИКАКО НЕ СМЕАТ ДА БИДАТ ВО ОВАА ПРОСТОРИЈА: Ако овие 5 работи ви се во кујната, веднаш да ги тргнете – ризични се по...

Кујната е главното место во куќата, нејзиното срце, нејзината душа. Затоа е клучно да не чуваме некои работи во оваа просторија, бидејќи тие можат...

Време е да си засадите велигденска трева: Постапката е лесна, а резултатот прекрасен

Една рака пченица, малку земја и декоративна саксија и имате сè за убаво декоративно жито кое ќе биде бујно до Велигден Ако сакате да имате...

Јагодите цело време ги јадеме погрешно

Доаѓа сезона на јадење јагоди, а сите правиме грешка кога се тие во прашање. Јагодите се богати со антиоксиданси кои се многу важни за здравјето...

Грозданова: Нема простор за паника кај оние што ја примиле „Астра Зенека“

Апсолутно нема простор за паника кај граѓаните што ја примиле првата доза на вакцината против ковид на „Астра Зенека“, бидејќи ова е една од...

Организмот не може нормално да функционира без овој витамин!

Како последица на дефицит од овој витамин, косата опаѓа и се јавуваат промени на кожата Сите витамини имаат своја улога во функционирањето на организмот и...
error: Content is protected !!