Сите Вести

Златен мед“- две намирници кои ако ги измешате заедно добивате еликсир на здравјето

Куркумата е зачин за кој често се вели дека е еликсир на здравјето! Заедно со медот, тој дава совршена комбинација за добро здравје во секоја...

Имала црни митисери на носот – Еве како ги решила за две минути (рецепт)

Решете се од црните митисери на носот за две минути. Состојките се веќе во вашата кујна, советуваа од Македонија Денес. Црните митисери просто умеат да...

Ова растение ги штити и зајакнува вашите мускули

Одредени билки, како синап, содржат брасиностероид, соединение кое влијае на зголемување на мускулната маса. Тоа е хербален стероид кој се однесува слично на анаболни...

ПИЈТЕ КАКАО СЕКОЈ ДЕН: Вашиот организам ќе ви биде благодарен, а еве и зошто

Има повеќе причини поради кои какаото треба да се пие секој ден. Какаото го подобрува расположението и го опушта нашиот организам. Тримесечното истражување во кое...

Видео:Со приватен авион италијанскиот милионер Џанлука Ваки стигна во Белград за ревакцина

Популарниот италијански милионер и миленик на жените, Џaнлука Ваки, денеска со приватен авион пристигна во Белград, каде ја прими втората доза од вакцината против...

НАПИТОК ЗА СРЕЌА: Рецепт на познат билкар кој ја привлекува среќата

Морис Месеге се смета за еден од најголемите познавачи, а веројатно тој е прв меѓу најголемите билкари на 20. век, и ова е неговиот...

Со помош на липосукциска исхрана: Ѕвездата на „Гранд“, Исак Шабановиќ, за месец и пол ослабна 20 килограми, еве како!

Младиот пејач Исак Шабановиќ преку ноќ стана ѕвезда откако го покажа својот неверојатен вокал и харизма во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. А откако...

Свадба без oро, раkување, музиka на уво – гостите под koнтрола: Еве ги новите протоколи

После подолг период конечно граѓаните ќе можат да организираат свадбени прослави. Според најновите одлуки на Владата, свадби може да се организираат но под следните...

4 хороскопски парови на кои судено им е да бидат заедно

Љубовната врска меѓу овие хороскопски знаци едноставно е судбина, а нивната љубов е за цел живот. Бик и Рак Ова е еден од оние парови на...
error: Content is protected !!