Сите Вести

ФИЛИПЧЕ: Антитела ќе се проверуваат на државен трошок, но ќе има категории кој може да се испитува

Министерот за здравство Венко Филипче денеска истакна дека ќе има бесплатно испитување за присуство на антитела на Институот за имунобиологија и хумана генетика во...

Нема веќе бесплатно испитување на антитела во Институтот, еве по која цена ќе се наплаќа

Нема веќе бесплатно испитување за присуство на антитела на Институот за имунобиологија и хумана генетика во Скопје. Од вчера за оваа услуга граѓаните ќе...

ЦЕЛ ЖИВОТ ПОГРЕШНО МЕРИМЕ ТЕМПЕРАТУРА: Доктор откри – само еден начин ја дава точната вредност!

Сè во што верувавте досега паѓа во вода … Без разлика дали користиме дигитален или „старски“ со жива, сите ја мериме температурата на ист начин....

Како да добиете силна жолта боја за велигденските јајца: Ќе успеете со оваа природна состојка

Оваа година, наместо да купувате бои за јајца, свртете се на природните начини. Покрај зеленчук и овошје, можете да користите зачини и за боење јајца....

Еве што се случува ако не се туширате два дена

Прескокнување на туширањето е нешто што го правиме само во екстремни ситуации. Сепак мислиме дека малку нечистотија нема да ни предизвика голема штета – о...

Принц Едвард: Смртта на принцот Филип остави голема празнина во животот на британската кралица

Принцот Едвард денеска откри дека британската кралица Елизабета Втора изјавила дека смртта на нејзиниот сопруг Филип оставила „голема празнина во нејзиниот живот“, јави Скај...

Надица предизвика лавина од коментари, еден ја изнервира Лила да возврати на ударот – „Јас гледам, ти глеј си жена ти“

Девојката која ни се смее од билбордите, а исто така досега многупати освоила бројни титули за убавина, меѓу кои и Мис на Македонија, Надица...

Аплицирајте – Лидл вработува во Македонија

Германскиот интернационален синџир на супермаркети „Лидл“ регрутира кадри во Македонија. Зависно од позициите, се бараат најмалку 2 години искуство, добро познавање на англиски или...

200 ИЛЈАДИ КИНЕСКИ КОВИД ВАКЦИНИ ЌЕ СТИГНАТ НА 28 АПРИЛ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

На 28 април во земјава ќе стигнат 200 илјади кинески вакцини, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче, додавајќи дека потврдата ја добил утрово...
error: Content is protected !!