Сите Вести

Чај кој ќе ви помогне побрзо да ги намалите килограмите

За овој чај се верува дека прави чуда во намалување на килограмите. Станува збор за едноставна комбинација од ѓумбир и јаболко. Иако не постои магична...

Полошо од спонзоруша е спонзор. Да знаеш дека можеш да е*еш само со пари е најголем пораз у животот.

Почитувани Ви пренесуваме статус од Фросина: Полошо од спонзоруша е спонзор. Да знаеш дека можеш да е*еш само со пари е најголем пораз у животот. Не...

Зрно што вреди злато: Што ќе се случи ако во исхраната внесете пченката

Пченката спречува анемија, ја подобрува концентрацијата и го чува срцето. Верувале или не, пченката е единствен зеленчук, кој со термичка обработка добива особена нутритивна...

Виолетови велигденски јајца со уникатен шарм: Целосно природно бојадисување со помош на една единствена состојка

Фарбањето јајца е омилен велигденски обичај на многумина. За среќа, техники за бојадисување и шарање има многу, па секоја година можеме да пробаме нешто...

Приказна за 4-ТЕ СВЕЌИ: Одвојте минута и прочитајте, ќе ја паметите засекогаш

Во една просторија четири свеќи гореле полека. Било тишина и можел да се чуе нивниот разговор. Првата свеќа рекла: „Јас сум МИР – луѓето...

Газдарицата Тамара и нејзината пекара нудат бесплатна храна: Ако сте гладни, послужете се

Сопствениците на пекарницата „Чича и Неле“ во нишката населба Пантелеј неодамна поставија полица покрај влезот во пекарницата каде оставаат кесиња со пецива што сиромашните...

КУЌА ОД 40 КВАДРАТИ ЗА 8.000€, СЕ ГРАДИ ЗА САМО ЕДЕН МЕСЕЦ: Побарувачката на Балканот скокна на рекордно ниво

Куќи и викендички станаа попопуларни од кога и да било, нивното побарување скокна на рекордни нивоа среде пандемија, а монтажните куќи станаа сериозен фокус...

Агент за недвижности земал капар од тројца различни купувачи за еден ист стан

Како се продаваат станови во Скопје? По повеќе години повторно наидуваме на манипулации со продажбата на станови. Како што дознава МИА за еден ист...