Сите Вести

Како близнаците имаат „исти“ натални карти, но различни судбини? Астрологот објаснува што ја прави разликата

Иако се очекува дека децата родени само неколку минути одвоени, имаат слични животни патеки, тоа обично не се случува. Гледајќи ги близнаците , тие се...

Мојот брат и снаа имаат супер брак, а јас барам некој што ќе им го уништи: Љубоморна сестра го шокира светот

Оваа жена отишла дотаму што јавно признала дека сака да го уништи бракот на нејзиниот брат и неговата сопруга. Имено, таа се регистрирала на...

Нашиот Филип е аутистично дете. Смешно е кога ќе слушнам дека на некој во „локдаун“ му недостасуваат кафулиња

По повод Светскиот ден на свеста за аутизмот, три мајки - Дијана Смајо, Сандра Колак и Сандра Зринчак - зборуваат за борбата со нивните...

Го праша својот папагал дали го сака? Слушнете го неговиот одговор… Урнебесно!

Ако сакате забавна птица, тогаш набавете си папагал. Овие животни се многу забавни, а најдобар пример е овој папагал. Камчињата ужива да поминува време со...

ЗЕЛА ОМЕКНУВАЧ ЗА АЛИШТА И ЕВЕ СО НЕГО ШТО НАПРАВИЛА: Сите ќе сакате да го пробате ова

Фановите на чистење велат дека омекнувачот е производ што секој мора да го има во своето домаќинство, бидејќи опсегот на неговите цели е многу...

Бил Гејтс во пет точки како да се победи короната: Го читаат сите влади во светот! Тој е Карл Маркс на пандемијата

Американскиот милијардер и основач на Мајкрософт, Бил Гејтс, на неговиот блог го коментираше фактот дека постојано се појавуваат нови видови на коронавирус. Гејтс признава дека...

Белешките на еден дедо за ваkцините го насмеаа цел Балкан (ФОТО)

Премногу информации за ваkцините кои ги слушаме секојдневно можат навистина да бе збунат, па на некои луѓе им е потребен поедноставен начин да се...