Сите Вести

Тајна од ТИБЕТ: Како да ја дочекате 100-тата година со кристално бели заби (РЕЦЕПТ)

Жителите на Тибет биле познати по својата долговечност, но и по бројните природни методи на лекување и примена на природни третмани и билки во...

Еве каков подарок доби Цеца од Богдан за 8-ми март

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ се пофали каков подарок добила за 8ми март од своето момче. Имено, Богдан за „Денот на жената“ ја израдува Цеца со...

Филипче: Предложивме воведување на полициски час од 22 часот навечер до 5 часот наутро

Предложивме воведување на полициски час од 22 часот навечер до 5 часот наутро, на територија на цела држава започнувајќи од среда (10.03). Овој предлог е...

Загатка: Само најпаметните ја решија!

Сте виделе маица која чини 97 евра. Но, во моментот во вашиот паричник немало доволно пари па сте позајмиле 50 евра од мајка ви...

Девојка најде моќна порака во нова книга што целосно ѝ го променила животот

Сите ние сме родени рецептивни за љубов, љубезност и надеж, а додека растеме се среќаваме со помалку надежни и попредизвикувачки аспекти за како да...

Кажете ја оваа молитва денеска и сè ќе ви биде простено- еве на кој светец треба да се помолите

Ефрем Сирин е роден во Сирија, од бедни родители, во времето на царот Константин Велики. Раната младост ја помина прилично бурно, но одеднаш во неговата...

Откако се разведоа, oваа работа не може никако да ѝ ја прости

Докажаниот македонски музичар Горан Алачки кој сега е во хармонична врска со познатата ТВ-водителка Марина Дојчиновска, пред две години преку отворено писмо ѝ упати...

Наум Петрески: Бргу се заборави колку сум помагал и донирал, има такви кои едвај чекале да ме нападнат!

Кризата поради пандемијата економски не погоди, откако трае забраната за настапи живееме со платата на сопругата Зуица, со пензијата на мајка ми и со...

Овие три хороскопски знаци ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите...