Последни вести

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

НЕВРОХИРУРГ ПРЕДУПРЕДУВА: АКО НЕ ГИ ЗНАЕТЕ ОВИЕ 10 РАБОТИ, ЗА ВАС НЕМА СРЕЌЕН И ЗДРАВ ЖИВОТ

НЕВРОХИРУРГ ПРЕДУПРЕДУВА: АКО НЕ ГИ ЗНАЕТЕ ОВИЕ 10 РАБОТИ, ЗА ВАС НЕМА СРЕЌЕН И ЗДРАВ ЖИВОТ Советите на овој човек се бесценети - тој дефинитивно...

ЗАПОЧНУВА ЧЕТИРИЕСЕТ ДНЕВНИОТ БОЖИЌЕН ПОСТ Вака правилно да постите, избегнувајте грешки кои водат кон грев

ЗАПОЧНУВА ЧЕТИРИЕСЕТ ДНЕВНИОТ БОЖИЌЕН ПОСТ Вака правилно да постите, избегнувајте грешки кои водат кон гревБожиќниот пост, со кој верниците од Македонската православна црква се...

ВЕСТИ

Викендов седете дома, ќе биде студено и со снег

Поради продор на постудена воздушна маса од север, денеска ќе преовладува променливо облачно време со засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието и на повисоките...

Филипче објави утре во колку часот ќе стигнат руските вакцини

Министерот за здравство, Венко Филиче пред малку изјави дека 3.000 дози од руската вакцина Спутник V во специјална пратка преку DHL утре ќе пристигнат...

КАКО ИЗГЛЕДАЛА МАКЕДОНИЈА ВО 1971?

„Селаните, кои се подготвени да го споделат својот скромен дом со туѓинци, живеат во рамнотежа помеѓу реалноста и кошмарот“ – вака напишал американски фотограф...

Стара југословенска банкнота, ако ја чувате може од неа да се збогатите

Петстотини милијарди динари денес вредат 1.500 динари или 750 македонски денари. Многумина дома сигурно имаат вакви банкноти, а не се ни свесни дека со продажба...

Овие три хороскопски знаци ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите...

Загатка: Само најпаметните ја решија!

Сте виделе маица која чини 97 евра. Но, во моментот во вашиот паричник немало доволно пари па сте позајмиле 50 евра од мајка ви...

Трендинг објави

Стар рецепт за боза: Напитокот од нашето детство кој изобилува со витамин Б

Стар рецепт за боза: Напитокот од нашето детство кој изобилува со витамин Б Бозата своевремено била популарен напиток за кои наменски се одело во слаткарниците,...

6 ЗАДОЛЖИТЕЛНИ МЕДИЦИНСКИ ПРЕГЛЕДИ ЗА ЖЕНИ ПО ЧЕТИРИЕСЕТ: Секој од вас треба да го знае ова!

6 ЗАДОЛЖИТЕЛНИ МЕДИЦИНСКИ ПРЕГЛЕДИ ЗА ЖЕНИ ПО ЧЕТИРИЕСЕТ: Секој од вас треба да го знае ова! Откако ќе влезете во петтата деценија, треба редовно да...

Најдобар трик за чистење на загорени садови: Сите ваши проблеми ќе исчезнат за момент

Дознајте како најлесно да ги отстраните останотците од загорената храна на садовите... Загорените садови се голем проблем што ги мачи денешните домаќинки, особено сега за...

Што значи кога се носи црвен конец околу раката?

Носењето црвен конец околу раката против уроци е стара традиција меѓу словенските народи, а денес е најпопуларна во Бугарија, источните земји и следбениците на...

Веднаш штом ќе научите што лечи косата од пченка, никогаш повеќе нема да ја фрлите

Покрај тоа што е божествено вкусен, пченката е исто толку корисна. Неговите лековити својства се толку многу што дури и би ни било тешко...

Пилешки крилца со кои ќе излижете прсти- Ем излегуваат поевтино, ем се неверојатно вкусни

Пилешките крилца се едно од најомилените јадења на речиси повеќето луѓе, па токму денес за вас имаме фантастичен рецепт, со кој загарантирано ќе излижете...

Калиопи со емотивна порака за Тоше: Тагата ми го стега грлото се повеќе и повеќе

Утре (16 октомври 2021) се полнат 14 години откако згасна животот на најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески. По тој повод, македонската пејачка Калиопи Букле...

Како правилно се јаде лукот за да неговите состојки позитивно влијаат на нашето здравје?

Лукот се користи како корисна билка кој отстранува многу бактерии, но сепак постои начин како правилно да го јадеме за неговите состојки позитивно да...

Живот

Хемороиди – непријатност за која ретко се зборува: Симптоми кои не треба да ги игнорирате.

Хемороидите се меѓу најчестите здравствени проблеми кај човекот, а многумина ги занемаруваат симптомите. Хемороидите се болест на отечените крвни садови во и околу анусот и...

Топ 6 производи кои го зајакнуваат имунитетот

Топ 6 производи кои го зајакнуваат имунитетот За да го зајакнете вашиот имунолошки систем во есен и зима, треба да додадете здрава храна во вашата...

Не сте ни свесни колку овие намирници ви ја „цицаат“ енергијата: Еве зошто постојано сте уморни

Не сте ни свесни колку овие намирници ви ја „цицаат“ енергијата: Еве зошто постојано сте уморни.Многу фактори влијаат на падот на нашата енергија, но...

Видео

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Сите Вести

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни

Пилешките џигери подгответе ги вака и сите ќе ги засакаат, бидејќи стануваат ѕверски вкусни Вкусно јадење, брза подготовка… СОСТОЈКИ: 200 гр пилешки џиегер 200 гр интегрален...

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА

МАЖОТ КОЈ ИЗНЕВЕРУВА СЕКОГАШ ГИ КАЖУВА ОВИЕ 6 РЕЧЕНИЦИ: Вака ќе препознаете прељубник, ОВА НЕСВЕСНО ГО КАЖУВА.Ако сте биле измамени во минатото, веројатно сте...

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба му

ПОУЧНА ПРИКАЗНА: Внукот донесе богата свршеница во старата КУЌА на баба муДалеку во шумата стоеше стара куќа, речиси трошна. Таму живеела една старица, која...

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно

Ова е најздравата салата – јадете ја барем еднаш неделно Правилно избраните производи при подготовка на салата може да го направат ова мезе исклучително корисно....

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила

Помфритот ќе стане крцкав и златен ако ги следите овие 2 златни правила Помфритот кој се служи во угостителските објекти обично има вкусна крцкава кора....

Што ќе се случи со вашето тело ако јадете по неколку суви кајсии секој ден?

Што ќе се случи со вашето тело ако јадете по неколку суви кајсии секој ден? Сувото овошје може да се јаде самостојно или да се...

Израснавме со коњи, а денеска тие ни се наш извор на финансии

Израснавме со коњи, а денеска тие ни се наш извор на финансии Ако пребарувате на светски туристички платформи за тоа што би правеле во Македонија...

Не е СЕЕДНО каква боја се твоите очи, еве зошто?

Не е СЕЕДНО каква боја се твоите очи, еве зошто?Бојата на очите е полигенска карактеристика и се одредува според количината и видот на пигментот...
error: Content is protected !!