Uncategorized

Женава виде кобра, па брзо на КОБРАТА не и беше ДОБРО

Сцената од реакцијата на оваа преплашена мајка од Тајланд, која убила кобра со метла откако таа се приближила до неа и нејзините деца, е...

Денес се празнува Свети Алексеј, човек божји: За напредок и среќа, треба само да се биде милостив

Македонската православна црква Свети Алексиј од Рим го слави на 17 март според црковниот календар, а на 30 март според грегоријанскиот календар. Верниците велат дека...

Вдовица забременила по смртта на нејзиниот сопруг

Вдовица забременила по смртта на нејзиниот сопруг. Кога открила кој е татко, сите останале без коментар … Кога Кристен Трипсон го изгубила својот сопруг, таа...

Што е вистината?! МУ СЕ СЛОШИЛО ПРЕД ИЛИ ПОСЛЕ ВАКЦИНА на Македонецот во Ниш?

Денеска во јавноста се појави веста дека на македонски државјанин на 73 години паднал во кома, откако му се слошило во текот на вчерашниот...

Природен лек кој за 1 час исфрла сè од цревата, лек за сите болести

Јужноевропските, медитерански земји покрај свежата храна се познати и по сочните смокви. Во последно време, овие вкусни овошки стануваат сè позастапени и кај нас...

Ретко потресна приказна: Куче плаче на гробот на сопственикот!

Добро е познато дека кучињата знаат премногу да се поврзат со своите сопственици, но снимката на која домашно милениче, лее искрени солзи на гробот...

Последни објави

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини

Кога ќе слушните за што служи талогот од кафето,ќе го чувате како злато: 2 се силни причини Кафето е еден од омилените пијалоци што се...

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните кои постојано им ги давала на децата

Снаата и напишала писмо на свекрвата откако се изнервирала од бонбоните и сите подароци кои постојано им ги давала на внуците. Нејзиното писмо ќе...

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!

Колку ви е „тешка“ кошницата? Повеќе од 60 отсто од МАКЕДОНЦИТЕ велат дека се е прескапо!Од друга страна, не толку мал процент од нашите...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на...

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телото

Морате да ги сфатите сериозно! Овие симптоми укажуваат на недостаток на ЦИНК во телотоЦинкот е основен минерал што телото не го синтетизира природно, што...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

error: Content is protected !!